11. 8. svátek má Zuzana

Za týden se v březnickém Špejcharu představí Vojtaano a Lukemo

3. prosince 2016   (11:15)
Za týden se v březnickém Špejcharu představí Vojtaano a Lukemo

VOJTAANO (Vojta Záveský) a LUKEMO (Lukáš Vyhnal) oba s osobním vztahem k Příbrami či Březnici se představí při akustickém koncertě v Březnickém Špejcharu.


Na zajímavý a netradiční hudební zážitek se můžeme těšit 9. 12. 2016 v Březnickém Špejcharu, kde své hudební (a nejen hudební) vlohy při akustickém vystoupení předvedou:

VOJTAANO - Vojta Záveský
  • veselý a vtipný písničkář
  • herec (např. seriál Vinaři II, či film Andílek na nervy)
  • bývalý člen ansámblu příbramského divadla
  • stand-up komik (Na Stojáka)

Jistě předvede své tradiční kousky plné nadsázky, humoru a recese.

LUKEMO - Lukáš Vyhnal
  • dříve frontman kapel Stepson či Clou
  • Březnický rodák
  • milovník hudby

Představí zde svůj nový sólový projekt Lukemo, v němž nás chce potěšit procítěnou emotivní hudbou a (pro něho netradičně) s českými texty.
Lukáše jsme se zeptali na pár zajímavých otázek a on nám na ně ochotně odpověl.

Někteří čtenáři Tě budou znát možná i osobně, vzhledem k tomu že jsi značnou část života prožil v Březnici. Jaký je tedy Tvůj osobní vztah k tomuto městu?

Vřelý, plný vzpomínek ke kterým se rád vracím. V Březnici jsem žil 18 let, než mne osud odvál do Prahy, poté na pár let do Plzně a opět Praha, kde žiju se svou rodinou.

Do Březnice jezdím velmi často na víkendy k rodičům. Celá rodina krom mne se věnuje jízdě na koni a v Martinicích u Březnice jsou k tomu ideální podmínky.


A také jaký je Tvůj vztah k městu Příbram a Příbramsku jako takovému?

Příbramsko je široký pojem. Jako kluk jsem Příbram navštěvoval velmi sporadicky. Maximálně na sportovní soutěže. Mým druhým městem byl Rožmitál pod Třemšínem, protože jsem tam chodil do základní umělecké školy, ale Příbram začala být zajímavá především v pubertě. Kluby, muzika.


Tvůj hudební životopis je poměrně zajímavý a pestrý. Já osobně jsem Tě poprvé zaznamenal na konci devadesátých let s kapelou Stepson, následně jsi několik let působil s úspěšnou kapelou Clou. A nyní rozjíždíš svůj vlastní projekt Lukemo.

Jaký je pro muzikanta rozdíl mezi působením v kapele a vlastním sólovým projektem?


Sólový projekt je především o tobě, řídíš si veškeré věci sám, skládáš sám a finální podoba písní je ovlivněna někým jiným pouze tehdy, pokud to chceš a dáš mu prostor. V mém případě je to producent.

Hrát ale v kapele, která je složená ze tvých kamarádů má na druhou stranu neuvěřitelné kouzlo. Hudba se tvoří z pocitů několika lidí a může to mít zajímavý výsledek, podobu, kterou sám ani nemusíš zachytit. Každému doporučuji začínat jako kapela složená z kamarádů.


V pátek 9. prosince vystoupíš poprvé v místě, kde se začala již v dětství rýsovat Tvá láska k hudbě. Co jsi si pro nás fanoušky na takřka rodné půdě připravil? Na co se můžeme v březnickém Špejcharu těšit?

Je to koncert Vojtaano (Vojtaana). Vystupovat budu jako předkapela a v akustickém provedení. Těším se, zároveň mám trému, ale takhle se cítím už x let před každým koncertem, nebo vystoupením. Nikdy se to nezlepšilo a nejspíš ani nezlepší.

Vojtaano je písničkář s vtipem v textem. Bude to zajímavý paradox, protože humor v mých textech není. Nad místem, kde budu hrát nepřemýšlím.


Při tomto koncertu Tě bude doplňovat se svojí kytarou několikrát zmíněný Vojtaano (Vojta Záveský). Znáte se osobně a už jsi někdy s Vojtou vystupoval? Máte v plánu každý své samostatné vystoupení nebo jste si připravili třeba i nějaké kousky společně?

Neznáme se osobně, nikdy jsme se neviděli a já neměl možnost slyšet jeho tvorbu. Spojil nás Vláďa Motyka, který tento koncert na Špejcharu pořádá. Mou tvorbu nikdo nezná, on je známý, populární. Spojuje nás forma a provedení, které bude na akustické nástroje.

Prostředí Špejcharu je na to ideální, ale když mi bylo 15 let, tak bych si ani vesnu nepředstavil, že za pár let bude ze zemědělské budovy koncertní sál a já tam budu hrát.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit. Luky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: JT








Další články

Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 … ZAJÍMAVOSTI Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o … ZDRAVOTNICTVÍ Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování … POLITIKA Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Ve středu 12. srpna 2026 nás čeká jeden z nejhezčích nebeských úkazů — částečné … ZAJÍMAVOSTI Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Hladiny všech toků klesají a situace začíná být kritická. Pokud hladina Orlické … AKTUÁLNĚ Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti … NEPŘEHLÉDNĚTE Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz