29. 5. svátek má Maxim




Za požárem hájovny na dětském táboře stojí nedbalost

5. července 2019   (11:16)
Za požárem hájovny na dětském táboře stojí nedbalost

Škoda na majetku se vyšplhala na čtyři miliony



Čtvrteční požár hájovny na dětském táboře u Vacíkova zaměstnal hasiče až do ranních hodin. Během hasebních prací byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a kromě místních hasičských jednotek, pomáhali i hasiči z Jihočeského a Plzeňského kraje.

Během požáru nedošlo ke zranění, pouze jedno dítě si stěžovalo na dýchací potíže a bylo převezeno do nemocnice. Celé odpoledne byla také na místě starostka obce Hvožďany Markéta Balková. Ta společně se zastupiteli obce zajistila převoz dětí do místní klubovny, kde jim byla poskytnuta posttraumatická péče.

Příčina požáru
"Dle vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru se jednalo o nedbalostní jednání při vaření," sdělila portálu pribram.cz mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.
To potvrzuje i mluvčí policie Lucie Nováková. "Policisté se tímto případem začali zabývat a věc se nachází ve fázi před zahájením úkonů trestního řízení."

Naši redaktioři byli na místě události až do nočních hodin a přenesli on-line reportáž v článku: Aktuálně: Plameny zachvátily budovu na dětském táboře. Na místě je třicet dětí

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Na tento víkend připadá 7. ročník festivalu KAHAN Jana Balady. Díky němu uvidíte v … NEPŘEHLÉDNĚTE Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Vážná dopravní nehoda v pátek dopoledne zcela ochromila provoz na silnici I/18 na … AKTUÁLNĚ Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Lesní divadlo Na Skalce se opět rozezní hudbou a zaplní diváky. Už 29. května od 17:00 … KULTURA Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram  otevírají otázky nad náklady akademie Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram otevírají otázky nad náklady akademie Podklady fotbalové akademie FK Příbram k městské dotaci za rok 2024 vyvolávají otázky … Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Rychlé, tiché, ale čím dál častěji také smrtící. Elektrické koloběžky zaplavily … NEPŘEHLÉDNĚTE První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE
Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz