6. 4. svátek má Vendula




Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení

NEPŘEHLÉDNĚTE
3. dubna 2020   (10:57)
Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení
foto: pribram.cz, PČR

Muž se již v minulosti obdobné trestné činnosti dopouštěl, policisté ho tento týden převezli do vazební věznice.


Dva až osm let pobytu za mřížemi hrozí 23letému muži, který dne 31. března kradl třikrát v příbramských prodejnách. Nejdříve odcizil v odpoledních hodinách Coca colu a kartáček. Po pár hodinách přišel do stejného obchodu znovu a zcizil pět lahví alkoholu, zubní pastu a lubrikační gely. O dvě hodiny později zavítal do jiné prodejny a tady ho zlákalo velikonoční čokoládové zboží a arašídy v plechovce.

Jak se ukázalo, muž má na svědomí od 25. února do 18. března další čtyři skutky. V jednom obchodě si zavěsil kolem krku sluchátka, které tu ukradl a z místa poté odešel bez zaplacení. V domácích potřebách se mu hodilo pět pečících forem, které si uschoval pod oblečení. V obchodním domě si vzal bagetu s kuřetem a sendviče, s jídlem se pak uschoval do převlékací kabinky, kde jídlo zkonzumoval. V další prodejně na sebe oblékl dvě mikiny, obul si zde boty, do batohu hodil čtyři plechovky pití a přes pokladní zóny prošel, aniž by platil. Celkem způsobil škodu ve výši přesahující osm tisíc korun. Již v minulosti se obdobné trestné činnosti dopouštěl, policisté ho tento týden převezli do vazební věznice.
Zřejmě nepřemožitelná chuť se napít přemohla dne 2. dubna brzy ráno 29letého muže, který násilím vnikl do skladových prostor obchodu s potravinami v obci Stará Huť a zcizil zde 24 energy drinků a k tomu přibral jednu lahev značkového alkoholu. Dobříšští policisté okamžitě zareagovali na telefonické oznámení o podezřelé a divně se chovající osobě a zloděje se jim podařilo krátce po činu zadržet. Následně ještě zjistili, že se dotyčný pokusil v dané obci vloupat do trafiky, což se mu ale nepodařilo. Způsobil však poškozením škodu ve výši 20 tisíc korun. I tomuto muži nyní za jeho jednání v době nouzového stavu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz