15. 6. svátek má Vít

Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení

30. května 2020   (12:02)
Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení
foto: pribram.cz

Třiačtyřicetiletý muž se bude zpovídat z přečinu krádeže.


Dne 28. května přišel třiačtyřicetiletý muž ve večerních hodinách do jedné příbramské prodejny. Vzal si dvě lahve alkoholu a k tomu sedm aviváží. Pak prošel přes samoobslužné pokladny bez zaplacení. Následně ho zastavil pracovník bezpečností agentury a přivolal policejní hlídku. Při dalším prověřování se ukázalo, že nejde o jeho první krádež. Již v minulosti se dotyčný obdobného jednání dopustil.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který muži hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až tří let.
Ve stejném obchodě vypil v loňském roce 44letý cizinec láhev vodky a poté prošel přes pokladny bez zaplacení. Již v minulosti se dotyčný obdobného přestupku dopustil. Provedená dechová zkouška u něj vykázala tři promile alkoholu.
Příbramští kriminalisté tento měsíc obvinili z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a z poškození cizí věci 20letého muže. Během půl roku vnikl nejméně sedmkrát do různých objektů v jedné malé obci na Dobříšsku. „Odcizil v nich např. dvě polévkové lžíce, budík, sušenky, křížový šroubovák, šrouby, drobné součástky k motorovým vozidlům, kuchyňské staré váhy a televizor,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že pachatel způsobil svým jednáním celkovou škodu ve výši 30 tisíc korun.

Další případ zaznamenali policisté koncem minulého týdne. „Z 21. na 22. května zmizela z objektu v Příbrami čtyři celokožená anglická sedla a dvě westernová sedla, dále odtud pachatel odnesl i dvě čerpadla na vodu. Celkem byla vzniklá škoda stanovena na 47 tisíc korun. Dne 24. května přijali policisté z Březnice oznámení o krádeži skokového jízdního sedla a dvou helem, vše v hodnotě také 47 tisíc korun,“ dodala Schindlová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUÁLNĚ /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz