17. 9. svátek má Naděžda

Z třetího prvním

23. května 2019   (08:48)
Z třetího prvním

Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami.


Nominaci na post starosty jsem přijal z několika důvodů. Tím hlavním byla snaha o udržení směru a tempa, kterým se naše město v posledních letech ubírá. Každý nebo skoro každý člověk si musel všimnout, že se z Příbrami stalo lepší místo k životu. Máme zde stále mnoho bolestivých míst, nicméně ta dřívější šeď a nevalná pověst jsou pryč.

Na pondělním zastupitelstvu jsem byl zvolen osmnácti hlasy z pětadvaceti. Je to výsledek, se kterým mohu být jedině spokojen. Už od začátku mi bylo jasné, že nemohu počítat s absolutní podporou napříč celým spektrem zastupitelů. Jak jsem ve své krátké úvodní řeči po zvolení zmínil, velice dobře si uvědomuji, že nejsem tou osobou, tím člověkem, kterého si občané ve volbách vybrali. Preferenčních hlasů jsem sice neměl málo, přesto to byl jen zlomek z počtu, který obdržel pan starosta Vařeka. O to těžší je můj výchozí stav. Mohu být vítanou změnou, nepřípustnou volbou nebo třeba neznámou hrozbou. Kromě té běžné starostenské práce budu mít za úkol i dokázat, že mým zvolením neudělali zastupitelé chybu.

K úřadu starosty přistupuji s obrovským respektem. Nahrazuji totiž osobnost, s níž budu minimálně po nějaký čas srovnáván. Rovnítko mezi jmény Konvalinka a Vařeka rozhodně nepasuje. Ačkoliv jsme si vždy s panem starostou rozuměli, uvědomovali jsme si zároveň, že jsme v mnoha dimenzích zcela odlišní. Stylem, jednáním, přístupem a koneckonců i vizuálně jsme každý jiný. Na mnoho věcí máme odlišné názory. Tam, kde on šel s razancí, já bych byl opatrný a zase tam, kde já bych bouchl do stolu, on by mne vyzval ke zdrženlivosti. Navazuji na jím stanovené vize, do kterých však budu vkládat své myšlenky, své úhly pohledu.

Novináři se stále ptají po prioritách. Odpovídám, že priority byly stanoveny z velké části už v našem programovém prohlášení. Jejich vyjmenovávání se stává ohranou písničkou. Těch opravdu osobních priorit nebo spíše přání, existuje jen pár. Některá jsou více reálná, jiná spíše filosofická. Pochopitelně si přeji, abychom dotáhli rozpracované (a v některých případech i nešťastně zaseklé) projekty, abychom řešili a pokud možno vyřešili městské parkování a mobilitu obecně ke spokojenosti většiny občanů a abychom si i po veliké investici do akvaparku udrželi zdravou ekonomiku. Přál bych si, aby i nadále Příbram ožívala kulturou, zábavou a sportem. Skvělé by bylo, kdyby se podařilo malinko posunout i obecné společenské klima ve městě, ze kterého někdy čpí přemíra kritického negativismu nebo, mírněji řečeno, havlovská „blbá nálada“.

Pan starosta Vařeka ve svých článcích k odstoupení použil přirovnání o výměně kormidelníka při zachování stejného směru plavby. Já bych k tomu doplnil, že i když bude můj styl kormidlování trochu jiný, než měl pan starosta, vynasnažím se loď vést tak, aby posádka netrpěla mořskou nemocí a neměla myšlenky na opouštění paluby.

Mgr. Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Mgr. Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

autor: topDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz