2. 7. svátek má Patricie




Z rožmitálského zámku se v srpnu stane kino, hudební klub a výstavní síň

26. července 2021   (08:42)
Z rožmitálského zámku se v srpnu stane kino, hudební klub a výstavní síň
foto: pribram.cz/Miroslav Pavlík

Akce druhé půlky prázdnin přivítají v Rožmitále pod Třemšínem také fanoušky historické techniky. Poutníky čeká cesta na Třemšín, závěrem léta se uskuteční Velká letní slavnost a sjezd rodáků.


Druhý prázdninový měsíc se v Rožmitále pod Třemšínem konají tradiční akce i novinky. Kulturní program zahájí filmová představení pod širým nebem. Na nádvoří rožmitálského zámku zhlédnete 6. srpna kultovní film Big Lebowski, 7. srpna se hrají Gentlemani režiséra Guye Ritchieho s Matthewem McConaugheym v hlavní roli. Promítá se od 21.00.

O víkendu 6. až 8. srpna si na 7. letním vyvedení přijdou na své fanoušci vojenské a historické techniky. Sraz se bude konat v areálu bývalých kasáren v Rožmitále, organizátor – Klub vojenské a historické techniky Západní Pobřeží – zve na dobré jídlo a pití, orientační závod, reprodukovanou i živou hudbu. Římskokatolická farnost Starý Rožmitál pořádá v neděli 8. srpna od půl jedenácté Pouť na Třemšín. Po poutní mši svaté u kapličky odehraje koncert folkový písničkář Vladimír Čáp, po němž bude možné posedět a občerstvit se.
Rožmitálský zámek bude hostit také první ročník festivalu Repete, který má podpořit rozvoj této renesanční památky. Během 14. a 15. srpna zde vystoupí studentské kapely, diváci se dále mohou těšit na krátkometrážní filmy doprovázené debatami tvůrců a výstavu děl studentů uměleckých oborů. O týden později bude rušno na rožmitálském nádraží. Celodenní akce „Rožmitálskou lokálkou za skautingem!“ spojí 21. srpna lásku k historii, dopravě a skautingu. Z Rožmitálu do Březnice a zpět bude vypraven historický vlak, historický autobus doveze zájemce do Podbrdského muzea na výstavu s názvem Zažij skauting!, kterou budou provázet sami skauti.
Poslední srpnovou sobotu město ožije oslavami 130 let sboru dobrovolných hasičů, výstavou Jeleni v áleji se válejí, připomínkou desetiletého výročí Cvokařského muzea, utkáním národní házené mládeže, výstavou obrazů místních malířů v Podkostelním mlýně nebo zábavným odpolednem pro děti a dospělé. Pestrý program Velké letní slavnosti a sjezdu rodáků začíná v 10.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz