9. 6. svátek má Stanislava

Z Rožmitálské zmizí garáže, město chystá revitalizaci

21. listopadu 2016   (06:35)
Z Rožmitálské zmizí garáže, město chystá revitalizaci
foto: pribram.cz

Garáže se nacházejí v blízkosti čerpací stanice.



Vedení města má v plánu odstranit plechové garáže, které se nacházejí v Rožmitálské ulici v blízkosti místní čerpací stanice. Prostor by radní chtěli v budoucnu revitalizovat. Informoval o tom starosta města Jindřich Vařeka (ANO) na posledním setkání s novináři. Uvolněné plochy by mohly sloužit pro další rozvoj území, například i k parkování.

„Město má zájem tuto lokalitu revitalizovat a k tomu podniká všechny možné právní kroky jako výkupy, vypovídání smluv, výzvy k opuštění těch garáží, které jsou obývány bez právního vztahu,“ vysvětlil Vařeka.

Největším problémem je v tomto případě čas, protože je třeba dodržet mnoho lhůt, což by mělo trvat ještě minimálně několik měsíců. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) je nejkratší časový horizont stanoven na konec roku 2017, reálně ale celá akce potrvá déle.

Na této ploše jsou celkem 3 pozemky, které nejsou v majetku města. Na dvou z nich stojí i stavby, které nepatří městu. Bude tedy záležet i na tom, jak se k potencionálnímu odprodeji postaví současní majitelé.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení „Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se … Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to … NEPŘEHLÉDNĚTE Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz