2. 4. svátek má Erika




Z prudkých mrazů do příjemných jarních teplot. Příští týden bude až 17 stupňů

18. února 2021   (13:13)
Z prudkých mrazů do příjemných jarních teplot. Příští týden bude až 17 stupňů
foto: pribram.cz

Podle meteorologů se začne v následujících dnech výrazně oteplovat.


Po mrazivém sevření, které v uplynulých dnech panovalo, se v tomto týdnu začalo postupně oteplovat. Než se ale teploty dostanou až k hodnotám kolem 14 stupňů nad nulou, vystřídá se u nás několik front. Například o víkendu ještě hrozí místy ledovka. V druhé polovině příštího týdne však bude při vyjasnění až 17 stupňů. „Ze západní do střední Evropy bude postupovat okluzní fronta, která v pátek přejde přes naše území k východu. V dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše nad východní, později nad jižní Evropou. Po její zadní straně k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav na webu.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo mrholení, postupně v polohách nad 1000 m sněžení. Ojediněle mrznoucí srážky. Odpoledne od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C. Vát má zpočátku mírný jižní vítr 2 až 6 m/s, postupně jen slabý proměnlivý do 3 m/s.

V sobotu bude oblačno, místy mlhy, ráno ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 11 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 2 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Neděle přinese zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 10 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí bude opět převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Během dne místy i v nižších polohách jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 13 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 5 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s.

Od úterý do čtvrtka bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 17 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz