4. 4. svátek má Ivana

Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea

13. července 2020   (12:06)
Z příbramské firmy Byznys software je nyní Solitea

Solitea fúzuje tři desítky společností. Očekává výnosy kolem dvou miliard korun. Významná IT firma Byznys Software (dříve JKR), která vznikla a stále působí v Příbrami, tímto krokem významně posiluje svoji pozici.


Příbramská společnost Byznys Software za svou existenci zaznamenala celou řadu nadregionálních úspěchů. Například v roce 2017 se stala celostátním nejlepším zaměstnavatelem roku, o čemž jsme informovali zde. Firma však neusnula na vavřínech a hned v následujícím roce pozici obhájila a získala titul nejlepšího zaměstnavatele znovu.

Firma nezapomíná na svůj původ a věnuje se také místním projektům v rámci tzv. sociální odpovědnosti ke svému nejbližšímu okolí. Mezi podporované projekty či subjekty tak v roce 2019 patřili např. Alka, Divadlo A. Dvořáka, léčebna Bukovany a mnohé další.

Od 1. 7. 2020 se z Byznys software stala Solitea, a.s. Společnost nezanikla, pouze došlo k fúzi. Spojilo se 23 firem v České republice a 7 ze Slovenska. Společně vytvořená Solitea se rázem stala jedním z největších hráčů na středoevropském trhu v oblasti IT řešení.

Výnosy za poslední fiskální rok Solitea odhaduje ve výši přibližně dvou miliard korun. Její softwarová řešení a produkty využívá přes 260 000 zákazníků v 15 zemích.

„Díky fúzi vznikne česká společnost s velkou dceřinou firmou na Slovensku a dalšími dcerami v devíti evropských zemích. Chceme zjednodušit a odlehčit organizační strukturu a také se více zaměřit na propojení našich produktů. Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu,” říká předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler o fúzi, která se připravovala přes rok.
Příbramská společnost Byznys Software za svou …

Fúze se týká dvaceti tří firem z České republiky a sedmi ze Slovenska. Tyto společnosti řídí šestnáct produktových značek. Do holdingu Solitea patří účetní systémy pro živnostníky a malé firmy (Money S3, iDoklad, Dotykačka, Markeeta, Profi Účtenka), ale i ERP systémy pro větší společnosti (Byznys, Money S4, Money S5, Vario). V holdingu je také český lídr mzdových a personálních systémů Vema. Solitea dlouhodobě dodává IT řešení státní správě, například aplikaci eRecept. Jedním z historicky největších exportů tuzemských IT technologií do zahraničí je její řešení pro finskou celní správu. Holding je partnerem Microsoftu v oblasti podnikových aplikací Dynamics, SharePoint, CRM a datové analytiky i dlouhodobým partnerem společnosti Infor v oblasti ERP systémů Infor LN a Infor Visual pro výrobní firmy.

„Daří se nám. Všechny akvizice z poslední doby jsme financovali ze zisku. V aktuálním fiskálním roce, končícím 30. června, počítáme s růstem výnosů z 1,36 miliardy korun na 2 miliardy, což je 47% nárůst oproti předchozímu období,” komentuje Cígler. Solitea během předchozích čtyř let uskutečnila řadu nákupů IT společností. V letošním roce proběhla akvizice společnosti Axiom Provis. Loni to v České republice byla například společnost Clever Decision, ve Slovinsku MIT Informatika, v Srbsku Billans a na Slovensku WBI.

Společnost Byznys Software, nyní Solitea má své zázemí v nedávno postavené administrativní budově Kostky PB v Žižkově ulici v Příbrami. V této budově má svoji redakci také pribram.cz, takže jsme doslova sousedé. Jsme rádi, že můžeme této společnosti pogratulovat k významnému milníku v její historii a popřát jí mnoho dalších úspěchů globálních i lokálních.
Fúze se týká dvaceti tří firem z České …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PR








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz