Z Příbrami do Rožmitálu vyjede Velikonoční vlak v čele s Kachnou
8. dubna 2025 (07:07)
foto: město Rožmitál pod Třemšínem, z jízd velikonočním vlakem 2024
Motorovým vlakem na trase Příbram – Březnice – Rožmitál pod Třemšínem se cestující projedou v sobotu 12. dubna.
Pokud patříte k těm, kdo na víkendové výlety rádi vyrážejí vlakem a zajímá vás dopravní historie, můžete oboje spojit v sobotu 12. dubna. V rámci akce Velikonočním vlakem do Rožmitálu vyjede zvláštní osobní vlak z Příbrami, přes Březnici do Rožmitálu pod Třemšínem a zpět, vedený historickým motorovým vozem řady 820 z poloviny 60. let 20. století s přezdívkou Kachna, Singrovka nebo Vzducholoď.
Odjezd vlaku z Příbrami je v 9.15, cestující nabere také na zastávce Příbram sídliště. V cíli na rožmitálském nádraží bude otevřena čekárna s výstavkou o historii místní dráhy a zájemci si budou moci zakoupit drobné předměty s železniční tematikou. Mezi Rožmitálem a Březnicí pak bude během dne vypraveno několik zvláštních spojů.
Na zpáteční cestě čeká turisty prohlídka malého železničního muzea U kolejí v Tochovicích. Návrat do Příbrami je plánován v půl páté odpoledne. S ohledem na omezenou kapacitu vlaku je nutná rezervace míst, samostatné jízdy po lokálce mezi Rožmitálem a Březnicí zůstávají bez rezervace. Další informace najdete na webu rpdraha.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ





