Z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem vyjede parní vlak
21. července 2024 (17:19)
foto: ilustrační, Pixabay – Fabien
Historický vlak v čele s lokomotivou Všudybylka sveze cestující v sobotu 27. července. V Rožmitále pod Třemšínem návštěvníky čeká program k oslavě 125. výročí od zprovoznění trati mezi Březnicí a Rožmitálem.
České dráhy (ČD) v letošním roce přicházejí s novinkou nostalgických jízd. V sobotu 27. července se vydá parní vlak vedený lokomotivou Všudybylka z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem. V cíli se koná oslava 125 let od zahájení provozu na trati mezi Březnicí a Rožmitálem.
Ve vlaku sestaveném z historických vozů s dřevěnými lavicemi bude zařazen historický bufetový vůz s nabídkou občerstvení. Parní vlak vyjíždí z Příbrami v 10.28, přes Březnici zamíří do vlakové stanice v Rožmitále pod Třemšínem. Program oslav 125. výročí nabídne jízdu historickou kolejovou drezínou, prohlídku výstavy o historii a současnosti místní železniční dráhy a ukázky historické silniční a vojenské techniky. Z nádraží se svezete historickým autobusem Robur k Podbrdskému muzeu v centru města. Kromě stálých expozic zde můžete navštívit letní interaktivní výstavu Svět kostiček věnovanou stavebnici Lego.
Parní vlak uskuteční jednu jízdu tam i zpět mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí se zastávkami ve Skuhrově pod Třemšínem, Oslí a Zadním Poříčí. Na zpáteční cestu se vydá v 16.04. V Příbrami bude na parní vlak do Rožmitálu pod Třemšínem zajištěn přípoj k víkendovému výletnímu vlaku Cyklo Brdy (Sp 1596) z Prahy a Berouna, stejně tak je tento přípoj na vlak Cyklo Brdy (Sp 1597) do Berouna a Prahy zajištěn po návratu parního vlaku do Příbrami z Rožmitálu.
Parní vlak se na Příbramsko vrátí také na podzim. Další z nostalgických jízd chystají ČD 12. října z Prahy-Vršovic do Dobříše.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČD
ČD
autor: Magdalena Rezková
Související
•Řidiči u Dubna vletěla do auta vosa. Naboural do svodidel a přetočil vůz na střechu
•Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji od minulého týdne stagnovaly
•Příbramští policisté za půl roku přistihli 359 opilých či zfetovaných řidičů
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE




