19. 5. svátek má Ivo




Z nemoci covid-19 se v ČR vyléčila už víc než polovina nakažených

5. května 2020   (19:13)
Z nemoci covid-19 se v ČR vyléčila už víc než polovina nakažených
foto: pribram.cz, ČTK

Od pondělní půlnoci počet případů nemoci vzrostl dnes zatím o 59. Je to víc než v pondělí za celý den, kdy bylo nových případů 38, ale ve čtvrtek v posledním pracovním dni před prodlouženým víkendem jich bylo 103.


Z nemoci covid-19 se v Česku vyléčila už víc než polovina nakažených. Vyléčených dnes před 17:30 bylo 3999, od rána jich přibylo 183. Počet případů nákazy se od dnešního rána zvýšil o 37 na 7878. Úmrtí s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, bylo dnes vpodvečer 254, o dvě víc než ráno. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od pondělní půlnoci počet případů nemoci vzrostl dnes zatím o 59. Je to víc než v pondělí za celý den, kdy bylo nových případů 38, ale ve čtvrtek v posledním pracovním dni před prodlouženým víkendem jich bylo 103. Lidí s potvrzenou nákazou je aktuálně 3625.
Z nově ohlášených úmrtí je jedno z dnešního dne, druhé z pondělí. Nejvíce zemřelých s covidem-19 je v Praze, kde lékaři zaznamenali 87 úmrtí. V Moravskoslezském kraji jich evidují 34, v Karlovarském 24. Jediného zemřelého s covidem-19 mají nadále ve Zlínském kraji, což je ve srovnání regionů nejméně.
Případů nemoci má nejvíc také Praha, dosud 1781. Nejméně naopak Jihočeský kraj se 173 nakaženými. Při zohlednění počtu obyvatel je situace nejhorší v Karlovarském kraji, kde na 100.000 lidí připadá téměř 139 nemocných. Následuje Praha se zhruba 131 případy na 100.000 obyvatel. I v tomto srovnání je na tom nejlépe Jihočeský kraj s 27 nakaženými na 100.000 obyvatel.

U většiny nakažených v Česku má nemoc covid-19 mírný průběh. Hospitalizováno je podle čísel k pondělí 304 lidí, z nich 59 je ve vážném stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz