Vztah mezi městem a Spartakem se konečně vyjasní
18. června 2022 (12:20)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Zastupitelé se budou zabývat řadou materiálů, které narovnávají majetkoprávní vztahy mezi oběma subjekty.
Již několik let trvá problematický vztah mezi městem Příbram a SK Spartak Příbram. Sportovní klub využívá ke svým aktivitám areál, který je v majetku města, některé budovy jsou ale psané jako majetek klubu. Ten dále provádí v areálu další investice, jako je například závlahový systém. Vedení města mělo problém také s aktuální nájemní smlouvou, která nevyjasňuje veškeré vztahy a neřeší potřebné náležitosti. Tomu by měl být po pondělním jednání zastupitelstva konec.
„Vyrovnání mezi městem Příbram a SK Spartak je výsledkem dlouhodobé práce paní místostarostky Brožíkové a Odboru správy majetku. V principu jde o to, aby se ujednotilo vlastnictví staveb v areálu, aby se narovnaly i další majetkoprávní záležitosti, které doposud komplikují financování provozu areálu. Výsledkem všeho má být smlouva, která jednou provždy stanoví, kdo a za co platí a také kolik. Zároveň se určí výše nájemného a příspěvek města na provoz areálu tak, aby SK Spartak mohl i nadále kvalitně provozovat svou činnost a nemusel žádat o jednorázové dotace,“ řekl pribram.cz starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
Právě nevyjasněné vztahy bránily sportovnímu klubu k zisku dotací od města a způsobovaly nepříliš přátelskou atmosféru. Aktuálně by měly být převedeny všechny budovy v areálu na město, to by na oplátku mělo odkoupit závlahový systém a osvětlení. Nová nájemní smlouva by měla určit všechny potřebné formality, včetně nájemného a pravidelného příspěvku, se kterým klub může na svoji činnost počítat. Smlouva zohledňuje i aktuálně vysokou inflaci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Spartak od města opět žádné peníze nedostal
•Klub SK Spartak požádal město o dotaci. Ředitel si připadal jako žebrák
•Spartak opět žádá Příbram o podporu, rada města to nedoporučuje
Další články
Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou
Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí …
SPORT
Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku
V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, …
POZNÁVÁME BRDY
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba
Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč …
AKTUÁLNĚ
Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl
Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě …
PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem
Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký
Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. …
AKTUÁLNĚ
O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5
Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 …
DOPRAVA
8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou!
Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším …
ZVÍŘATA
Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava
Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, …
PR




