24. 1. svátek má Milena

Výuka po anglicku

19. prosince 2015   (16:47)
Výuka po anglicku
foto: ZŠ 28. října

O svých zkušenostech z Anglie píše učitelka Základní školy v ulici 28. října Markéta Špaková.



První týden v prosinci jsem dostala příležitost pozorovat výuku v anglické škole, obohatit se tak o nové zkušenosti a porovnat pracovní postupy používané ve výuce matematiky a fyziky v Čechách a v Anglii.

Vřelého a přátelského přijetí se mi dostalo v Dartford Grammar School, která patří k nejstarším a nejuznávanějším školám v jižní části Anglie a která je zaměřena na výuku jazyků a přírodních věd.

Školu navštěvuje přibližně tisíc žáků, kteří jsou přijímáni dle spádovosti a dle znalostí, které jsou před přijetím testovány. Do prvních pěti ročníků, odpovídajících našemu 2. stupni ZŠ a 1. ročníku SŠ, jsou přijímáni pouze chlapci. Teprve do následujících dvou ročníků jsou přijímána i děvčata.

První rok studia žáci dle vlastního výběru začínají s výukou japonštiny nebo čínštiny a druhý rok se španělštinou, francouzštinou, němčinou nebo latinou. Školní rok je rozdělen na semestry, které trvají vždy 6 týdnů a po kterých pokaždé následuje týden prázdnin. Každý semestr je zakončen hodnocením podobným našemu vysvědčení.

Během výuky může vyučující použít dataprojektory, kterými jsou vybaveny všechny učebny. Opakování matematiky je směrováno k individuální práci žáka na PC ve školou zakoupeném matematickém softwaru a je kombinováno s opakováním v pracovních listech nebo prací ve školním sešitu.

Pro výuku fyziky je na této škole k dispozici velké množství pracoven vybavených na vysoké úrovni. Každé pracovní místo má k dispozici připojení k elektrické síti, k plynu a také připojení vody s odpadem.

Chci touto cestou poděkovat vedení školy a všem vyučujícím Dartford Grammar School za možnost zúčastnit se jako pozorovatel skvěle vedené výuky a za získání nových impulsů a inspirace pro moji další pedagogickou činnost. Zvláštní poděkování patří Marice Šurkovské, absolventce VŠCHT v Praze, která začala od letošního září na této škole působit jako učitelka matematiky a která mi pomohla mou návštěvu zprostředkovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ZŠ 28. října
autor: Mgr. Markéta Špaková, učitelka matematiky a fyziky








Další články

Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu … Politika Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti O víkendu se můžete těšit na další filmové premiéry – pro ty nejmenší diváky, ale i … Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík Záškrt patří mezi infekční onemocnění, o kterých si mnozí mysleli, že už patří … ROZHOVOR
Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz