Výtržníci dluží městu přes milion korun
18. června 2019 (12:26)
Na pondělním 8. zasedání Zastupitelstva města Příbram byla schválena Zpráva o hospodaření města Příbram za rok 2018.
Podle tohoto dokumentu eviduje k 31. 12. 2018 záchytná stanice města Příbram pohledávky ve výši 1.391.103 Kč, pohledávky azylového domu se vyšplhaly na 345.834 Kč. Klienti dále dluží Centru sociálních a zdravotních služeb města Příbrami na pokutách částku 90.100 Kč.
K problému se vyjádřil starosta Mgr. Jan Konvalinka: „Co se týká pohledávek za Záchytnou stanici, tak tam při vymáhání dosahneme zhruba na 30% dlužné částky, zbytek předžalobními výzvami. Vzhledem ke klientele se však většinou nevyplácí toto dále vymáhat. Proces vymáhání je daleko dražší, než je samotná výše pohledávky. Podobně je tomu u azylového domu.“
Protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou službu provozuje Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram od 1. 3. 2016.
Je určena osobám, které pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontrolují své chování a tím bezprostředně ohrožují sebe, nebo jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek.
Kapacita Záchytné protialkoholní stanice je osm lůžek, z toho pět lůžek je určeno pro muže a tři lůžka pro ženy. Stanice je v provozu každý čtvrtek, pátek a sobotu od 20:00 do 8:00 hodin. Mimořádně bývá otevřena i v jiné dny, například při konání velkých kulturních, společenských nebo sportovních akcí s rizikem vyššího výskytu osob pod vlivem alkoholu narušujících veřejný pořádek. V červnu byla například v provozu výjimečně i v neděli 16.6. a dále bude v provozu i v neděli 23.6. Tento den se uskuteční Příbramské kultuní léto – folkové odpoledne na Nováku.
V roce 2018 využilo služeb Záchytné stanice celkem 152 osob, z toho 129 mužů a 23 žen.
"Muži jednoznačně převažují," říká Bc. Jana Klímová, pověřený odpovědný pracovník Záchytné služby.
Od začátku roku 2019 do dnešního dne to bylo 62 klientů. Konkrétně v neděli 16. června 2019, kdy byla stanice výjimečně otevřena z důvodu konání kulturních akcí ve městě, se zde nechaly "ubytovat" dvě osoby.
"Od začátku června 2019, kdy jsme rozšířili pravidlený noční provoz o čtvrtky a dvě mimořádné neděle, máme již 15 zachycených, a to nám do konce června zbývají ještě dva víkendy. V letních měsících vždy míváme více klíentů," dodává Jana Klímová.
Podle tohoto dokumentu eviduje k 31. 12. 2018 záchytná stanice města Příbram pohledávky ve výši 1.391.103 Kč, pohledávky azylového domu se vyšplhaly na 345.834 Kč. Klienti dále dluží Centru sociálních a zdravotních služeb města Příbrami na pokutách částku 90.100 Kč.
K problému se vyjádřil starosta Mgr. Jan Konvalinka: „Co se týká pohledávek za Záchytnou stanici, tak tam při vymáhání dosahneme zhruba na 30% dlužné částky, zbytek předžalobními výzvami. Vzhledem ke klientele se však většinou nevyplácí toto dále vymáhat. Proces vymáhání je daleko dražší, než je samotná výše pohledávky. Podobně je tomu u azylového domu.“
Protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou službu provozuje Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram od 1. 3. 2016.
Je určena osobám, které pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontrolují své chování a tím bezprostředně ohrožují sebe, nebo jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek.
Kapacita Záchytné protialkoholní stanice je osm lůžek, z toho pět lůžek je určeno pro muže a tři lůžka pro ženy. Stanice je v provozu každý čtvrtek, pátek a sobotu od 20:00 do 8:00 hodin. Mimořádně bývá otevřena i v jiné dny, například při konání velkých kulturních, společenských nebo sportovních akcí s rizikem vyššího výskytu osob pod vlivem alkoholu narušujících veřejný pořádek. V červnu byla například v provozu výjimečně i v neděli 16.6. a dále bude v provozu i v neděli 23.6. Tento den se uskuteční Příbramské kultuní léto – folkové odpoledne na Nováku.
V roce 2018 využilo služeb Záchytné stanice celkem 152 osob, z toho 129 mužů a 23 žen.
"Muži jednoznačně převažují," říká Bc. Jana Klímová, pověřený odpovědný pracovník Záchytné služby.
Od začátku roku 2019 do dnešního dne to bylo 62 klientů. Konkrétně v neděli 16. června 2019, kdy byla stanice výjimečně otevřena z důvodu konání kulturních akcí ve městě, se zde nechaly "ubytovat" dvě osoby.
"Od začátku června 2019, kdy jsme rozšířili pravidlený noční provoz o čtvrtky a dvě mimořádné neděle, máme již 15 zachycených, a to nám do konce června zbývají ještě dva víkendy. V letních měsících vždy míváme více klíentů," dodává Jana Klímová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: www.pribram.cz
Centrum sociál. a zdrav. služeb města Příbram
Centrum sociál. a zdrav. služeb města Příbram
autor: mir
Další články
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA





