vývoj COVID-19
8. 3. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 2
Bohutín 41
Borotice 7
Bratkovice 3
Březnice 48
Buková u Pb 1
Bukovany 1
Čenkov 7
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 10
Dobříš 150
Dolní Hbity 21
Drahenice 1
Drahlín 11
Drásov 11
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 4
Dublovice 14
Dubno 7
Háje 12
Hluboš 28
Hlubyně 1
Hřiměždice 9
Hudčice 8
Hvožďany 10
Jablonná 17
Jesenice 5
Jince 57
Kamýk n. V. 17
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 6
Kotenčice 4
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 3
Láz 15
Lazsko 7
Lešetice 2
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 19
Milešov 9
Milín 33
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 16
Narysov 9
Nechvalice 12
Nečín 5
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 33
Nové Dvory 3
Nový Knín 33
Obecnice 25
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 13
Ostrov 2
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 27
Pičín 4
Počaply 2
Počepice 1
Podlesí 17
Příbram 651
Prosen. L. 9
Řadíč 2
Rosovice 30
Rožmitál p. T. 64
Rybníky 4
Sádek 4
Sedlčany 112
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 5
Smolotely 3
Solenice 1
Stará Huť 23
Suchodol 4
Svaté Pole 13
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 9
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 3
Velká Lečice 8
Věšín 6
Višňová 20
Volenice 1
Voznice 6
Vrančice 5
Vranovice 9
Vševily 3
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Pb 7
Zalužany 5
Zduchovice 11
Županovice 2
Vysvědčení kvůli covidu dostanou většinou jen nejmladší školáci

26. ledna 2021   (13:41)
Vysvědčení kvůli covidu dostanou většinou jen nejmladší školáci

Žáci obvykle v pololetí dostávají výpis z vysvědčení. Listinná podoba s ochrannými prvky se dává až na konci roku.


Pandemie koronaviru ovlivní i letošní předávání pololetních vysvědčení. Ve čtvrtek si ocenění své půlroční práce v tradiční papírové podobě vyzvednou většinou jen žáci prvních a druhých tříd a speciálních škol, které mají prezenční výuku. Starší děti, kteří se již řadu týdnů vzdělávají na dálku z domova, dostanou výpis elektronickou formou. Jen výjimečně si i ony mohou vyzvednout vysvědčení osobně, a to formou individuálních konzultací či třeba na vrátnici školy. V pátek čeká všechny školáky jednodenní prázdniny, na které v týdenních turnusech po okresech navážou jarní prázdniny.

Naprostá většina škol navzdory doporučení ministerstva školství děti hodnotila své žáky a studenty i době mimořádných podmínek kvůli covidu pomocí známek. Předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý odhadl, že asi třetina škol je ale doplní třeba aspoň v některých předmětech či ročnících slovním hodnocením. Pouze slovně bude hodnotit nanejvýš deset procent, spíš méně. V tomto množství jsou zahrnuty už i školy, které hodnotily slovně i dřív. Těch, které s tím začaly kvůli výuce na dálku letos, je minimum, řekl Černý ČTK.
Různé formy hodnocení využívá například táborská základní škola Orbis Pictus. Slovní hodnocení žákům prvních a druhých tříd zanese do systému Bakaláři a potom vytiskne. Dětem ze 3. a 4. tříd to pro potřeby rodičů pošle jako přílohu e-mailem. "Děti od 5. do 9. tříd známkujeme. Tam vytiskneme výpisy, oskenujeme a pošleme. Pro děti z druhého stupně vytvoříme excelovou tabulku, kde známku doplňujeme slovním hodnocením, u jednotlivých předmětů bude slovní komentář," řekl ČTK ředitel táborské školy Karel Dušek.

Na přerovské Základní škole Boženy Němcové dostanou výpisy vysvědčení ve svých třídách děti z přípravné, první i druhé třídy. Dočkají se ho však tento den i starší žáci. "Ostatním žákům, respektive jejich zákonným zástupcům, bude výpis vysvědčení předán ve vestibulu školy při předávání úkolů pro distanční výuku na další období," uvedla ředitelka školy Ilona Bočínská.
Vysvědčení do ruky dostanou na Vysočině většinou jen děti z prvních, druhých a speciálních tříd základních škol. Výjimku někde chystají malotřídní školy, jinde chtějí vysvědčení předat i deváťákům. O prospěchu žáků budou školy nejčastěji informovat také elektronickou formou. "Speciálně budeme předávat vysvědčení deváťákům, protože ti ve škole nejsou, ale chceme jim ho předat společně s přihláškami (na střední školy) a zápisovými lístky," řekla ředitelka základní školy v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku Jaroslava Janů. Škola pro ně zřídí výdejní místa u vchodů do budovy.

Také v brněnské ZŠ Svážná si osobně převezmou vysvědčení žáci prvních a druhých ročníků a také dyslektických tříd. "Ostatní žáci dostanou vysvědčení online v PDF, aby mohli vysvědčení ukázat příbuzným," uvedl ředitel školy Petr Punčochář. Výpis v papírové formě dostanou do tří dnů po návratu do školy. "Zůstali jsme přiklonění číselnému hodnocení. Odcházejí nám děti z pátých ročníků na gymnázia, vysvědčení už se počítají na střední školy, takže se to stejně musí psát do čísel," dodal Punčochář.

Ve zlínské základní škole v ulici Mikoláše Alše dostanou děti na vysvědčení známky, škola však připravila také přílohu k vysvědčení, ve které bude popsána aktivita dětí, jejich zapojení do předmětů či vztah k plnění úkolů při výuce na dálku.

Kvůli epidemii covidu-19 se nyní většina žáků učí na dálku. Otevřené zůstaly jen mateřské, speciální školy a první a druhé třídy škol základních. Podle doporučení ministerstva školství mohou proto školy předávat vysvědčení za první pololetí aktuálního školního roku i později, a to do tří dnů po obnovení prezenční výuky. Přesto budou muset obsah vysvědčení žákům sdělit v termínu 28. ledna. Ministerstvo rovněž doporučilo, aby školy využívaly hlavně slovního hodnocení, možné ale zůstaly i známky.

Žáci obvykle v pololetí dostávají výpis z vysvědčení. Listinná podoba s ochrannými prvky se dává až na konci roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz
foto: Sylva Eliášová (foto z 25. 5. 2020. Nástup dětí prvního ročníku po nouzovém stavu do školních lavic. ZŠ Školní_Příbram)

autor: Jakub Pečenka

Další články

7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami? 7krát3, Berenika Kohoutová, Vypsaná fixa. Jaké další hvězdy letos dostaly pozvánku do Příbrami? Program klubu Junior, Lesního divadla Skalka a letního kina v Příbrami se plní a s … Testování řidičů může vést k mimořádným situacím ve veřejné dopravě Testování řidičů může vést k mimořádným situacím ve veřejné dopravě Největší komplikace mohou nastat v časném ranním období. Dnešní den patří něžnému pohlaví. MDŽ připomíná svátek úcty a lásky k ženám Dnešní den patří něžnému pohlaví. MDŽ připomíná svátek úcty a lásky k ženám Mezinárodní den žen se slaví jako připomínka demonstrace newyorských dělnic z 8. … Předejděte nemocím, stresu, úzkosti a hněvu pomocí relaxace Předejděte nemocím, stresu, úzkosti a hněvu pomocí relaxace Jaké přínosy má relaxace? Psychoterapeutka Slabová dává několik rad a příkladů, jak … Pohádka je v Příbrami už padesát let Pohádka je v Příbrami už padesát let Za uplynulými pěti dekádami služby rodičům a dětem se ohlíží současná ředitelka MŠ … Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská … Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,45 Kč, naftu pak za 28,41 … Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí V regionu je 3896 nezaměstnaných, z nichž by mohlo 3729 okamžitě nastoupit do … Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Budova plánované patologie v Příbrami nyní slouží pouze bezdomovcům a jako místo pro …
Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz