12. 4. svátek má Julius

Výstup na Pražák zažil v sobotu absolutní rekord

12. ledna 2020   (18:13)
Výstup na Pražák zažil v sobotu absolutní rekord

Tradičního výstupu na vrchol Praha v Brdech se zúčastnil rekordní počet lidí a vybraná částka na pomoc těm, kteří ji potřebují, překonala očekávání.


Před pár lety si partička lidí, říkající si Klub přátel Mrázka, udělala pochod pouze pro sebe. Nikdo z nich to nedělal pro peníze, ale pro radost. Na Praze se jim přesto podařilo vybrat určitou sumu peněz. Rozhodli se, že je věnují Dětskému domovu v Solenicích. Od té doby s domovem spolupracují, snaží se jim finančně pomáhat. Tento klub uspořádal upynulou sobotu již 17. ročník pochodu ,, Výstup na Pražák ," který přilákal početné davy.

Start byl z obce Nepomuk a cíl pochodu se nacházel pod vrcholem kóty Praha, která patří mezi brdské osmistovky. Trasa nebyla nijak dlouhá, ale mnohem důležitější byl smysl celé akce. V cíli dostali účastníci speciální razítko na libovolnou část těla, ale především zde byla kasička, do které od účastníků pochodu putovaly dobrovolné příspěvky.

Od roku 2016 tak pomáhají i rodinám s nemocnými dětmi. Rodina Schneiderova z Rožmitálu pod Třemšínem od nich obdržela část financí na léčbu vážně nemocného syna Vojtíška, v roce 2017 byl odeslán příspěvek pro vážně nemocného Vilémka. V roce 2018 se pomohlo nemocnému Maximovi a v minulém roce je zasáhl osud Jany, které pak taktéž finančně pomohli.


V lednu 2017 přišlo na pochod 1759 lidí a vybrala se částka 131.027 korun. O rok později se zúčastnilo 2188 chodců, kteří přispěli 190.615 korunami a v minulém roce dorazilo 2100 lidí, po sečtení byla vybraná suma 177.618 korun.

Včerejšího 17. ročníku se zúčastnil absolutně rekordní počet 2.557 pochodujících, kteří přispěli celkovou částkou, přesahující neuvěřitelných 240.000 korun.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

Před pár lety si partička lidí, říkající si …











Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miroslav Pavlík








Další články

Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz