Výstup na Petráškovu horu je tradičním pochodem s poselstvím zlata
23. dubna 2025 (18:25)
foto: Ilustrační foto. / pribram.cz
V sobotu 26. dubna se uskuteční již 11. ročník oblíbeného jarního výstupu na Petráškovu horu. Tato turistická akce se koná v obci Vacíkov na okraji Chráněné krajinné oblasti Brdy a každoročně přitahuje desítky milovníků přírody.
Akci pořádá obec Hvožďany ve spolupráci s iniciativami Čechy nad zlato a Brdy nad zlato. Jejím hlavním cílem je nejen nabídnout účastníkům příjemný výlet, ale zároveň upozornit na rizika spojená s průzkumem a případnou těžbou zlata v této oblasti. Celý pochod je tak silně provázán s ekologickým poselstvím a ochranou přírody a krajiny Brd.
Start pochodu je naplánován na 10 hodinu na návsi ve Vacíkově. Účastníci se vydají po naučné stezce vedoucí až k bývalé štole, která připomíná historii zlatokopecké činnosti v regionu. Trasa měří 6 kilometrů a vede přes lesy, potoky i kolem historických a přírodních zajímavostí, jako je lovecký zámeček či Závišínský potok.
Cestou je připraveno sedm naučných zastavení, která informují o geologii oblasti, těžbě zlata a specifikách místní fauny a flóry. Pro děti je přichystán zábavný program včetně sladké odměny, a to čokoládových zlaťáků. Nebude chybět ani tradiční občerstvení a přátelská atmosféra, která tuto akci každoročně provází.
Pro zájemce je zajištěna bezplatná doprava z Rožmitálu pod Třemšínem, která vyjíždí v 9:00 z autobusového nádraží. Organizátoři doporučují přijet s dostatečným předstihem a vybavit se vhodnou obuví a dobrou náladou.
Cestou je připraveno sedm naučných zastavení, která informují o geologii oblasti, těžbě zlata a specifikách místní fauny a flóry. Pro děti je přichystán zábavný program včetně sladké odměny, a to čokoládových zlaťáků. Nebude chybět ani tradiční občerstvení a přátelská atmosféra, která tuto akci každoročně provází.
Pro zájemce je zajištěna bezplatná doprava z Rožmitálu pod Třemšínem, která vyjíždí v 9:00 z autobusového nádraží. Organizátoři doporučují přijet s dostatečným předstihem a vybavit se vhodnou obuví a dobrou náladou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Další články
Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den
Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 …
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …
Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby …
V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři
V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici …
FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne
Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první
Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. …
Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu
Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář
Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. …
FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů?
Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a …
Nepřehlédněte




