Výstavu Fenomén zalánská madona v Podbrdském muzeum doprovodí komentované prohlídky
2. prosince 2024 (17:30)
foto: Podbrdské muzeum
Aktuální výstava s více než 300 exponáty, představující tvorbu lidových řezbářů z Podbrdska, bude v Rožmitále pod Třemšínem otevřena do 26. ledna.
Prosinec v Rožmitále pod Třemšínem přinese komentované prohlídky aktuální výstavy Fenomén Zalánská madona v Podbrdském muzeu, které zve i na další událost ve městě – charitativní Kramárnu.
„Do 26. ledna mohou návštěvníci zhlédnout výstavu Fenomén zalánská madona v galerii muzea. Otevřena je denně kromě pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00,“ informuje vedoucí Podbrdského muzea Tereza Henklová Šámalová. Doposud největší výstava lidových dřevořezeb Panny Marie Svatohorské s více než 300 exponáty představuje zapomenuté řezbáře ze zapadlého koutu Podbrdska, jejichž výrobky v 19. století zaplavily štíty chalup a kapličky v Čechách i za hranicemi. Expozice připomene slavné poutě na Svatou Horu, kde sošky z Nepomuku a Zalán patřily k nejprodávanějšímu zboží.
Součástí doprovodného programu k výstavě jsou komentované prohlídky, do konce roku se uskuteční ve dvou termínech – 10. prosince (od 15.00 a od 17.00) a 28. prosince (13.00, 16.00). Další příležitost prohlédnout si exponáty s odborným komentářem budete mít 9. ledna od 15.00 a 17.00. Rezervaci zajistíte na tel. č. 311 249 262, e-mailu pm@podbrdskemuzeum.cz nebo přímo v muzeu. Vstup na komentovanou prohlídku stojí 100 korun,
Do 18. prosince je muzeum otevřeno v běžné otevírací době. O možnostech návštěvy do konce roku a mimořádně i v lednu informujeme níže. Více k tematickým prohlídkám a dalšímu programu najdete na webu a facebookové stránce Podbrdského muzea.
Od 3. do 6. prosince se v malém sále rožmitálského Společenského centra koná charitativní bazar, výtěžek z prodeje bude věnován rodinám s dětmi na Rožmitálsku. Zachovalé dekorace, nádobí, šperky, hračky, knihy a další zboží lze přinést v předstihu do Podbrdského muzea nebo přímo do Kramárny. Otevřena bude od úterý do čtvrtka mezi 10.00 a 18.00, v pátek od 10.00 do 12.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport




