30. 5. svátek má Ferdinand

Výstavba přivaděče vody pro obce na Benešovsku se chýlí k závěru

30. listopadu 2015   (13:26)
Výstavba přivaděče vody pro obce na Benešovsku se chýlí k závěru
foto: pribram.cz

Přivaděč vody je důležitý pro Sedlčany, které nemají dostatečné vlastní zdroje pitné vody.



Výstavba přivaděče vody z Želivky pro obce na Benešovsku se chýlí k závěru. Do 1. prosince by mělo být napuštěno nové potrubí mezi vodojemem Podmračí a Benešovem. Do 10. prosince má být zprovozněn úsek od Podmračí ke štole Javorník, řekl ČTK benešovský místostarosta Roman Tichovský (ODS).

Tichovský popřel informace o tom, že by lidé kvůli přepojení na nové potrubí měli počítat s dočasně zhoršenou kvalitou vody. "Voda je buď pitná, nebo nepitná. Když je pitná, tak se pouští do sítě, a když je nepitná, tak se zavře a řeší se nouzové zásobování. Není žádná jiná možnost, provádějí se každodenní kontroly. Může to při přepojování nastat, ale samozřejmě se to hlídá," zdůraznil.

Svazek obcí, v němž jsou kromě Benešova i Čerčany, Senohraby, Mrač, Čtyřkoly, Lštění, Mirošovice a Poříčí nad Sázavou, získal na výstavbu 16 kilometrů dlouhého přivaděče evropské peníze. Náklady jsou zhruba 314 milionů korun.

Původně mělo být všechno hotovo do konce října, dělníci ale ve třech obcích narazili na potrubí, které nebylo zaneseno v žádných plánech. Správní rada svazku obcí, který je investorem akce, na žádost zhotovitele prodloužila termín dokončení do konce listopadu. Ani to ale nebude stačit. "Do konce listopadu má zhotovitel smlouvu a zatím nepožádal o prodloužení. Nicméně je jasné, že to hotové nebude. Čekáme, že požádá o prodloužení, a budeme s ním řešit penále," řekl Tichovský.

Dosavadní vodovod, který vede přes Čtyřkoly, Lštění, Čerčany, Mrač a Žíňánky do Benešova, je 40 let starý a byl z poloviny zkorodovaný. Benešov navíc potřeboval vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou svých vodojemů.

Přivaděč zachrání Sedlčany

Díky vyšší kapacitě bylo možné k Želivce připojit i Sedlčany na Příbramsku, které byly předtím odkázány na vlastní zdroje pitné vody. Sedlčanská část přivaděče má menší průměr potrubí, ale je delší, měří přes 30 kilometrů. Práce na tomto úseku už skončily, vyžádaly si 350 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj hj








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz