6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

Výstava FRANTIŠEK RONOVSKÝ DNES je prodloužena

14. srpna 2018   (14:50)
Výstava FRANTIŠEK RONOVSKÝ DNES je prodloužena
foto: Galerie Františka Drtikola

Výstava představuje průřez celoživotním dílem významného českého malíře Františka Ronovského (1929 – 2006)



Galerie Františka Drtikola Příbram prodlužuje výstavu FRANTIŠEK RONOVSKÝ DNES, navštěvovat ji můžete do 22. srpna. Výstava představuje průřez celoživotním dílem významného českého malíře Františka Ronovského (1929 – 2006). Ústředním tématem jeho obrazů je člověk, lidské postavy, zobrazované v různých fázích života v příběhu vyprávěném nebo naznačeném. Celoživotní inspirací byli pro autora mistři renesance, také používaná technika enkaustiky má svůj vzor v dávné historii.


„Pravda Ronovského obrazů dosahuje k pravdě těch nejlepších fotografů a navazuje na velkou vizi Felliniho filmů“, tak charakterizoval obrazy Františka Ronovského jeho přítel Bohumil Hrabal.

„Výjimečný malíř, jehož dílo je v obecném kontextu ctěné a vážené. Ojedinělá umělecká osobnost, významný solitér mezinárodního formátu, navazující na tvorbu starých mistrů. Jeho monumentální obrazy připomínají barokní nástropní malby…Výsostné malířské podání. Dimenze tvorby, která přesahuje naše poměry i náš čas,“ uvádí k dílu Františka Ronovského historička umění Alena Potůčková.

Retrospektivu malířova díla měli návštěvníci možnost zhlédnout naposledy v roce 2009 v Jízdárně Pražského hradu. Po mnoha letech vzdává tomuto umělci hold příbramská Galerie Františka Drtikola, která představuje výběr z tvorby od 60. let 20. století do malířovy smrti roku 2006.

Otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.
Galerie Františka Drtikola Příbram prodlužuje …
foto: Galerie Františka Drtikola

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Galerie Františka Drtikola
autor: jk








Další články

Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz