Vysokochlumecký skanzen se na tři letní večery promění v divadelní jeviště
7. června 2021 (09:02)
foto: archiv Hornického muzea Příbram
Hru Sáňky se zvonci odehraje Městské divadlo Mladá Boleslav v sobotu 26. června. V srpnu je na programu Sen noci svatojánské a Vinnetou. Vstupenky na všechna představení jsou již v prodeji.
V pobočce Hornického muzea Příbram – Skanzenu Vysoký Chlumec – se během letních měsíců uskuteční několik divadelních představení pod širým nebem. V rámci projektu Středočeské kulturní léto zde svůj repertoár uvedou Městské divadlo Mladá Boleslav, Městské divadlo Kladno a Divadlo A. Dvořáka Příbram.
V sobotu 26. června od 21.00 diváci nahlédnou do historie nejen díky okolním „kulisám“ skanzenu. Do období mezi lety 1533 a 1590 je přenese scénické čtení z dopisů šlechtičen v podání herců mladoboleslavského divadla. Téma obsáhne život žen čtyř generací – jejich dětství, dospívání, lásky, samotu, stárnutí a odcházení na věčnost.
Další dvě divadelní hry jsou do programu muzea zařazeny na srpen. Shakespearův Sen noci svatojánské spojující svět lidí s vílami a elfy odehraje Městské divadlo Kladno 19. srpna od 20.00. Komedie Vinnetou příbramského Divadla A. Dvořáka zavede 25. srpna na Divoký západ nejen malé diváky (začátek je ve 20.00).
Vstupenky na všechna tři představeni jsou již v předprodeji v příbramském divadle, koupit on-line je lze na internetových stránkách www.divadlopribram.eu. Podle aktuálních nařízení se návštěvníci musí prokázat negativním testem, potvrzením o očkování, nebo o prodělání nemoci covid-19. Další informace poskytne web www.muzeum-pribram.cz.
foto: Hornické muzeum Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Novým ředitelem Věznice Příbram byl jmenován Zbyněk Červený
Po pětiletém působení na pozici ředitele věznice na Rakovnicku se do Věznice Příbram …
Krajští kriminalisté vyšetřují "otcovraždu". Tělo našli krminalisté ve značném stavu rozkladu
Středočeští kriminalisté řeší od 28. ledna násilný trestný čin v Osově na Berounsku. V …
Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami
O víkendu 21. a 22. února dorazí do Příbrami hvězdy Četnických humoresek i odborníci …
Kultura
Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí …
Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji
Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny …
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …
Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti
Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna …
Nepřehlédněte
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim
V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí
Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na …
ROZHOVOR
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …




