27. 6. svátek má Ladislav

Výsledky volejbalistů jak na horské dráze. Co je příčinou?

15. listopadu 2023   (08:44)
Výsledky volejbalistů jak na horské dráze. Co je příčinou?
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

První čtvrtina základní části volejbalové extraligy 2023/24 je za námi. Proměnlivé výsledky Kocourů připomínají jízdu na horské dráze. Tým dokáže předvést velmi zajímavé a bojovné výkony, ale sráží jej nízká efektivita v útoku a množství zkažených servisů. Někdy však do života zasáhne tragická událost a sportovní výsledky jdou pak stranou…


Po úvodní porážce Kocourů v Beskydech přišel skvělý domácí match a výhra 3:1 proti silnému Karlovarsku. Následovalo trochu utrápené vítězství proti Benátkám (3:2). Vítězná šňůra pokračovala i ve Zlíně, odkud si VK TROX Příbram odvezl cenné 3 body. Ve čtvrtek přišla předvídatelná, leč relativně jednoznačná prohra 0:3 na půdě favorizovaného Jihostroje České Budějovice. Rehabilitace měla přijít v sobotu doma proti Aeru Odolena Voda. Opak byl pravdou a jednoznačná porážka 0:3 vzbudila nejen řadu rozpaků, ale i negativní reakce fanoušků.

Příbramští volejbalisté vytěžili z dosavadních šesti zápasů 3 výhry a 8 bodů do tabulky. Průběžné sedmé místo v tabulce je rozhodně lepší start, než jaký tým předvedl minulou sezonu, nicméně o spokojenosti nemůže být zatím příliš řeč. Hráči se v duchu moderního pojetí volejbalu snaží riskovat na podání, ve snaze dosáhnout přímého bodu či alespoň odtáhnout soupeře od sítě. Výsledek je zatím spíše kontraproduktivní. Mužstvo zkazí v průměru 19 servisů za zápas a vytěží jen necelých pět přímých bodů z podání. Chyby na servisu přicházejí často v důležitých okamžicích, jako například v koncovce druhého setu zápasu proti Aeru Odolena Voda.
Taktéž smečaři se zatím prosazují v útoku méně, než by bylo žádoucí. Lyzanets je zatím nejvytěžovanějším z trojice nastupujících hráčů, ale podobně jako u Gabriela postrádají jeho útoky větší variabilitu a konzistenci. Třetím do party je mladý Filip Ureš, který postupně dostává na palubovce více herního prostoru. Se svým nižším vzrůstem to má kolikrát proti kompaktním a vysokým blokům soupeřů složité. Svou šikovností a mimořádným výskokem však dokáže často vyřešit i velmi náročné situace.
Taktéž smečaři se zatím prosazují v útoku …
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
Po odchodu reprezentačního blokaře Trojanowicze do Liberce doplnil Šábrta v základní sestavě čtyřiadvacetiletý argentinský blokař Ignácio Benítez. Ten si zatím stále trochu zvyká na nové prostředí a souhru s nahrávačem. Výkonnostní progres je patrný u Šábrta, ze kterého se stal spolehlivý zakončovatel a jeden z tahounů týmu. Třetí blokař týmu, talentovaný Lukas Tóth z Českých Budějovic, si již podruhé udělal výron kotníku a týmu bude nějakou dobu chybět. V obranné činnosti celý tým stále zaostává za extraligovým standardem s průměrem 1,9 bloku na set. Jsou to mnohdy drobnosti typu špatné postavení v poli, přešlap na podání či nedostatečná koncentrace na daný míč, které dokáží ovlivnit celý zápas.

Největší údernou silou Kocourů je podle předpokladů někdejší ukrajinský reprezentant Volodymyr Tevkun, který z pozice univerzála patří mezi nejvíce bodující hráče celé extraligy. Ve čtvrtek však neodcestoval s týmem na zápas do Českých Budějovic a v sobotu doma proti Odoleně Vodě byl pouhým stínem sama sebe. Zasáhla ho velmi nešťastná rodinná událost. Jeho bratr byl zabit ve válce s Rusy. Život dokáže být občas velmi krutý… Čest jeho památce.
Nahrávač Daniel Rosenbaum ml. se stal ve svém mladém věku kapitánem týmu a zatím se s touto novou rolí a svěřenou zodpovědností pasuje důstojně. Kvalitně servíruje a na poměry nahrávačů toho i dost zablokuje. Trenérem je ponoukán k častějšímu využívání středových hráčů v útoku, ale to chce čas a samozřejmě také adekvátní příjem podání.
Mužstvo čeká v týdnu další dvě náročná utkání. Již ve čtvrtek 16.11. odcestuje na horkou půdu Lvů Praha, úřadujících mistrů republiky. V sobotu 18.11. pak přivítá doma Ústí nad Labem. Oba tyto zápasy zmešká trenér Lubomír Vašina, který se potýká s nenadálými zdravotními problémy a bude muset podstoupit operaci. Tým tak od pondělí převzal sportovní ředitel a trenér juniorů, Daniel Rosenbaum starší. Pracovní neschopnost Vašiny se odhaduje na 14 dní, ale nelze vyloučit delší absenci.
Budeme držet palce, ať se situace v týmu co nejdříve zastabilizuje a tým se vrátí zpět na vítěznou vlnu.
Budeme držet palce, ať se situace v týmu co …
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz