24. 6. svátek má Jan

Vyselektovalo by placení vstupného na Novák nepřizpůsobivé návštěvníky?

25. července 2018   (12:59)
Vyselektovalo by placení vstupného na Novák nepřizpůsobivé návštěvníky?
foto: am.cz

Návštěvníci v mnoha bodech porušují provozní řád


Areál Nového rybníka zažívá návštěvnický boom. Každý den sem směřují kroky mnoha příbramských obyvatel, zejména rodin s dětmi, které využívají veškeré zábavy, co se zde nabízí. Novák má být místem odpočinku a klidu, někteří návštěvníci však nejsou ochotní dbát provozního řádu a pokynů provozovatele. Na trampolínách najdete v kteroukoli denní hodinu mnohem více dětí, než je provozovatelem doporučeno a riziko úrazu se tak nezanedbatelně zvyšuje. Také tabule u vstupu na nafukovací atrakci hlásá, že děti zde mají být pod dohledem dospělé osoby, kterou dost často široko daleko nezahlédnete, ačkoli prolézačka na vodě se dětmi jen hemží.

Ostraha, která poctivě křižuje areálem, velmi často napomíná také partičky, které jsou díky posilnění alkoholem příliš bujaré. Ty se ostatně stahují nejen na Novák, ale už brzy v podvečer je potkáte kolem Junioru a Fialáku. Tam na rozdíl od Nováku nemusí řadu skleněných lahví schovávat. V areálu je totiž možné zakoupit pouze nápoje s nižším obsahem alkoholu – tedy pivo a víno. Skatepark a přilehlá hřiště byly dokonce zahrnuty do městské vyhlášky o zákazu požívání alkoholu.

Mnoho let si tu každý mohl dělat, co chtěl. Nyní si návštěvníci zvykají, že ne vše je zde dovoleno a situace se postupně zlepšuje. Přesto někteří lidé začínají volat o zpoplatnění vstupu s předpokladem, že by i velmi nízké vstupné mohlo návštěvníky vyselektovat a nejen zajistit více klidu, ale také zachování hodnoty vzkříšeného areálu.
Ostraha, která poctivě křižuje areálem, velmi …
foto: am.cz
Nemluvě o tom, že se jistě najde řada odpůrců, brání zpoplatnění i mnoho jiných důvodů. Samozřejmě jedním z nich jsou finanční náklady na případné nové zaměstnance u vstupu, dalším je různorodost důvodů návštěvy areálu – zatímco jedni sem jdou strávit celý den, další si jdou pouze oběhnout pár koleček a také by se muselo řešit uzavření in–linové dráhy, která bude spojovat Novák s Fialákem.

Jaký je Vás názor, můžete vyjádřit v naší právě spuštěné anketě na pribram.cz nebo na Facebooku. Zpoplatnit vstup na Novák ano, či ne?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz