Výrobcům masa klesaly prodeje, oživení očekávají se začátkem grilovací sezony
7. dubna 2023 (08:32)
foto: pixabay
Firma Uzeniny Příbram sdělila, že došlo k mírnému zvýšení produkce masa a polotovarů oproti uzeninám a tento trend bude pokračovat.
Části zpracovatelů a prodejců masa v ČR v prvním čtvrtletí klesaly prodeje. Podle firem to způsobuje hlavně růst cen a změny v nákupním chování zákazníků. Prodeje firmám většinou rostou na Velikonoce, na které připravují speciální nabídky. Roste zájem například o jehněčí maso. Větší růst prodejů očekávají podniky se začátkem grilovací sezony.
Síť prodejen Majer - řeznictví a uzenářství, která působí na západě Čech, má oproti roku 2019 prodeje nižší o 17 procent, uvedl majitel Tomáš Majer. "Dokud se ceny vepřových půlek nevrátí alespoň na 55 korun za kilogram, bude situace stále nejistá a růst pomalý," řekl. Očekává, že s příchodem grilovací sezony se prodeje zvýší o 15 až 20 procent.
Společnosti Krahulík - Masozávod Krahulčí z holdingu Agrofert v prvním čtvrtletí klesly prodeje masných výrobků o osm procent, uvedla marketingová manažerka Vladimíra Popelářová. "Letošní rok je velmi složitý, v nákupním chování zákazníků se projevují jak zdražení základních potravin, tak i stále vyšší ceny energií a pohonných hmot," řekla.
Zmenšování nákupního košíku sleduje také společnost Maso Uzeniny Písek, uvedla manažerka marketingu Lenka Kvaltýnová.
Firma Uzeniny Příbram sdělila, že došlo k mírnému zvýšení produkce masa a polotovarů oproti uzeninám a tento trend bude pokračovat. Na Velikonoce typicky roste až dvojnásobně poptávka po jehněčím a telecím mase a podobně roste zájem i o uzené maso, uvedla za společnost Nikola Vlastníková.
Nákupčí masa ve společnosti Makro ČR Tereza Srncová uvedla, že dubnu společnost prodá zpravidla dvojnásobek běžného množství čerstvého masa. Zhruba 40 procent prodejů chlazeného masa tvoří vepřové maso, společně s kuřecím masem tvoří až tři čtvrtiny prodejů všech druhů čerstvého masa, dodala.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Nakoupit mohou lidé na Velký pátek, na Velikonoční pondělí se obchody zavřou
•Proměna interiéru k dokonalosti během jednoho odpoledne s příbramskou společností Vavex
•Škola ve Hvožďanech? Proč ne
Další články
Na tísňových linkách rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník
Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí
Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy …
AKTUÁLNĚ
Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program
Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, …
TIP NA VÝLET
Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera
Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným …
KULTURA
Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před …
AKTUÁLNĚ
Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit?
Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, …
ANKETA
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI
Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa
Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na …
SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku
Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen …
AKTUÁLNĚ
Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále …
AKTUÁLNĚ




