22. 8. svátek má Bohuslav

Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.

1. srpna 2014   (17:38)
Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.

Rok před tímto propadem byl nejúspěšnějším v historii společnosti.


Příbramskému výrobci řídicích systémů ZAT klesly za uplynulý fiskální rok od dubna 2013 do konce března 2014 tržby o přibližně 30 procent na 531,5 milionu korun. Pokles tržeb byl způsoben současnou situací v jaderné energetice s nižším počtem zakázek a dopady krize. Firma se proto soustředila na dodávání řídicích systémů pro klasickou energetiku, kterou začala posilovat, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Denisa Ranochová.

"Je to pokles tržeb o 30 procent, ale je to srovnání s tím nejúspěšnějším rokem společnosti. Letošní rok je srovnatelný s fiskálním rokem 2010. Tržby v rozmezí 500 až 600 milionů korun jsou pro společnost ZAT běžné," řekla Ranochová. Podle ní teď není v jaderné energetice ideální doba, začaly se mimo jiné projevovat dopady krize. Proto se firma zaměřila na klasickou energetiku, kde tržby meziročně stouply o 20 procent na 106,5 milionu korun. "V letošním roce má společnost nasmlouvané zakázky jak v zahraničí, například na Kubě, v Egyptě, na Islandu či v Polsku, tak v tuzemsku," uvedla Ranochová.

Sídlo v Příbrami i Plzni

Firma má v Příbrami a Plzni vlastní vývoj a výrobu. "V letošním roce jsme uvedli na trh klasické energetiky a technologických procesů nové produkty, například řídicí systém natáčecího zařízení turbíny nebo číslicový synchronizátor," uvedl člen představenstva Ivo Tichý.

V jaderné energetice se firma loni podílela na dodání diagnostického systému pro francouzské jaderné elektrárny nebo na obnově systému kontroly řízení pro jadernou elektrárnu v Dukovanech. "Realizovala další etapy dodávky řídicích systémů pro neblokové provozní soubory v jaderné elektrárně Temelín. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobé projekty, bude firma v těchto dodávkách pokračovat i letos," doplnila Ranochová.

Společnost investovala do vybavení

Za posledních sedm let firma investovala do vývojového vybavení, výroby a zázemí pro zaměstnance v Plzni a v Příbrami téměř 230 milionů korun, na jaře 2015 plánuje zprovoznit další laboratorní prostory a zázemí pro vývoj v Příbrami za více než deset milionů korun.

Firma ZAT je nejstarší firmou v oblasti automatizace v Česku a spoluzakladatelem oboru ve světě. Ve Středočeském a Plzeňském kraji zaměstnává zhruba 300 lidí, většina z nich jsou absolventi technických středních a vysokých škol.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: čtk
foto: pribram.cz

autor: apn snmDalší články

Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22) Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz