25. 5. svátek má Viola

Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.

1. srpna 2014   (17:38)
Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.

Rok před tímto propadem byl nejúspěšnějším v historii společnosti.


Příbramskému výrobci řídicích systémů ZAT klesly za uplynulý fiskální rok od dubna 2013 do konce března 2014 tržby o přibližně 30 procent na 531,5 milionu korun. Pokles tržeb byl způsoben současnou situací v jaderné energetice s nižším počtem zakázek a dopady krize. Firma se proto soustředila na dodávání řídicích systémů pro klasickou energetiku, kterou začala posilovat, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Denisa Ranochová.

"Je to pokles tržeb o 30 procent, ale je to srovnání s tím nejúspěšnějším rokem společnosti. Letošní rok je srovnatelný s fiskálním rokem 2010. Tržby v rozmezí 500 až 600 milionů korun jsou pro společnost ZAT běžné," řekla Ranochová. Podle ní teď není v jaderné energetice ideální doba, začaly se mimo jiné projevovat dopady krize. Proto se firma zaměřila na klasickou energetiku, kde tržby meziročně stouply o 20 procent na 106,5 milionu korun. "V letošním roce má společnost nasmlouvané zakázky jak v zahraničí, například na Kubě, v Egyptě, na Islandu či v Polsku, tak v tuzemsku," uvedla Ranochová.

Sídlo v Příbrami i Plzni

Firma má v Příbrami a Plzni vlastní vývoj a výrobu. "V letošním roce jsme uvedli na trh klasické energetiky a technologických procesů nové produkty, například řídicí systém natáčecího zařízení turbíny nebo číslicový synchronizátor," uvedl člen představenstva Ivo Tichý.

V jaderné energetice se firma loni podílela na dodání diagnostického systému pro francouzské jaderné elektrárny nebo na obnově systému kontroly řízení pro jadernou elektrárnu v Dukovanech. "Realizovala další etapy dodávky řídicích systémů pro neblokové provozní soubory v jaderné elektrárně Temelín. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobé projekty, bude firma v těchto dodávkách pokračovat i letos," doplnila Ranochová.

Společnost investovala do vybavení

Za posledních sedm let firma investovala do vývojového vybavení, výroby a zázemí pro zaměstnance v Plzni a v Příbrami téměř 230 milionů korun, na jaře 2015 plánuje zprovoznit další laboratorní prostory a zázemí pro vývoj v Příbrami za více než deset milionů korun.

Firma ZAT je nejstarší firmou v oblasti automatizace v Česku a spoluzakladatelem oboru ve světě. Ve Středočeském a Plzeňském kraji zaměstnává zhruba 300 lidí, většina z nich jsou absolventi technických středních a vysokých škol.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: čtk
foto: pribram.cz

autor: apn snmDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz