17. 10. svátek má Hedvika
Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.

1. srpna 2014   (17:38)
Výrobci řídicích systému ZAT klesly tržby o 30 pct na 531,5 mil.
foto: pribram.cz

Rok před tímto propadem byl nejúspěšnějším v historii společnosti.Příbramskému výrobci řídicích systémů ZAT klesly za uplynulý fiskální rok od dubna 2013 do konce března 2014 tržby o přibližně 30 procent na 531,5 milionu korun. Pokles tržeb byl způsoben současnou situací v jaderné energetice s nižším počtem zakázek a dopady krize. Firma se proto soustředila na dodávání řídicích systémů pro klasickou energetiku, kterou začala posilovat, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Denisa Ranochová.

"Je to pokles tržeb o 30 procent, ale je to srovnání s tím nejúspěšnějším rokem společnosti. Letošní rok je srovnatelný s fiskálním rokem 2010. Tržby v rozmezí 500 až 600 milionů korun jsou pro společnost ZAT běžné," řekla Ranochová. Podle ní teď není v jaderné energetice ideální doba, začaly se mimo jiné projevovat dopady krize. Proto se firma zaměřila na klasickou energetiku, kde tržby meziročně stouply o 20 procent na 106,5 milionu korun. "V letošním roce má společnost nasmlouvané zakázky jak v zahraničí, například na Kubě, v Egyptě, na Islandu či v Polsku, tak v tuzemsku," uvedla Ranochová.

Sídlo v Příbrami i Plzni

Firma má v Příbrami a Plzni vlastní vývoj a výrobu. "V letošním roce jsme uvedli na trh klasické energetiky a technologických procesů nové produkty, například řídicí systém natáčecího zařízení turbíny nebo číslicový synchronizátor," uvedl člen představenstva Ivo Tichý.

V jaderné energetice se firma loni podílela na dodání diagnostického systému pro francouzské jaderné elektrárny nebo na obnově systému kontroly řízení pro jadernou elektrárnu v Dukovanech. "Realizovala další etapy dodávky řídicích systémů pro neblokové provozní soubory v jaderné elektrárně Temelín. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobé projekty, bude firma v těchto dodávkách pokračovat i letos," doplnila Ranochová.

Společnost investovala do vybavení

Za posledních sedm let firma investovala do vývojového vybavení, výroby a zázemí pro zaměstnance v Plzni a v Příbrami téměř 230 milionů korun, na jaře 2015 plánuje zprovoznit další laboratorní prostory a zázemí pro vývoj v Příbrami za více než deset milionů korun.

Firma ZAT je nejstarší firmou v oblasti automatizace v Česku a spoluzakladatelem oboru ve světě. Ve Středočeském a Plzeňském kraji zaměstnává zhruba 300 lidí, většina z nich jsou absolventi technických středních a vysokých škol.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: čtk
autor: apn snm

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz