6. 6. svátek má Norbert

Výrobce strojů Bobcat otevřel v Dobříši vývojové centrum 

10. září 2014   (09:48)
Výrobce strojů Bobcat otevřel v Dobříši vývojové centrum 

Ročně se v závodu vyrobí zhruba 11 tisíc strojů.



Přední světový výrobce kompaktních stavebních strojů Bobcat otevřel v Dobříši na Příbramsku nové vývojové centrum za 350 milionů korun. Bude zajišťovat servis pro celou Evropu. V novém provozu pracuje stovka výzkumníků a do budoucna by se jejich počet mohl navýšit. Nová hala vyrostla vedle výrobního závodu poblíž rychlostní silnice R4 a přestěhovalo se do ní dosavadní vývojové centrum fungující v nevyhovujících podmínkách v jiné části města, řekl dnes novinářům Dobroslav Rak z vedení společnosti Doosan Bobcat Engineering.

"Je to vývojové centrum určené pro vývoj strojů primárně pro region Evropa. Drtivá většina strojů bude vyráběna tady v mateřském závodě v Dobříši," podotkl Rak.

Vývoj počítá i se zapojením moderních technologií

Budova, která se začala stavět v roce 2012, doplnila průmyslový kampus, jehož součástí je i výrobní závod s 500 zaměstnanci a tréninkové centrum. V centru pracují například specialisté na vývoj ocelových svařovaných konstrukcí, specialisté na instalaci a integraci motorů, elektrikáři či odborníci na ergonomii. "Zajišťujeme tady kompletní vývoj stavebních strojů," shrnul Rak.

Součástí je i prototypová dílna nebo hluková komora pro testování strojů. "Budeme zavádět moderní technologie pro virtuální vývoj výrobků, to znamená počítačové grafiky, počítačové analýzy, simulované provozní podmínky, simulovaný vývoj strojů," dodal Rak.

Vyrobí 50 až 60 strojů denně

Výrobní závod v Dobříši produkuje v průměru 50 až 60 strojů denně, maximální denní kapacita je 120 strojů. Většina produkce, zhruba 60 procent, je určena pro Evropu a Blízký východ. Zbytek míří do dalších oblastí, například do Severní Ameriky nebo Afriky. "Záleží, zda se bavíme o nakladačích nebo bagrech. Co se týká nakladačů, tak primární trh je Blízký východ a Afrika," upřesnil ředitel pro výrobu a kvalitu Peter Debnár.

V letech 2012 a 2013 dobříšský závod vyrobil shodně 11.100 strojů, letos se roční objem výroby kvůli inovacím snížil na 10.700 a v příštím roce se podle Debnára počítá s výrobou 12.500 strojů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: čtk
autor: khj jpt








Další články

Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. … PR ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného … KULTURA Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na … NEPŘEHLÉDNĚTE Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního … AKTUÁLNĚ Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 … ZAJÍMAVOSTI Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného … ANKETA Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz