Výrobce stavebních strojů Bobcat staví továrnu v Mexiku
18. června 2024 (08:02)
foto: Bobcat/PR
Závod o rozloze 65.000 metrů čtverečních v obci Salinas Victoria u Monterrey ve státě Neuvo Leon firma zahájí provoz v roce 2026.
Výrobce stavebních strojů Bobcat staví továrnu v Mexiku za 280 milionů eur (téměř sedm miliard korun). Závod o rozloze 65.000 metrů čtverečních v obci Salinas Victoria u Monterrey ve státě Neuvo Leon firma zahájí provoz v roce 2026. V regionu by mělo vzniknout 600 až 800 pracovních míst, oznámila firma.
Nový závod vytvoří další výrobní kapacity a konstrukční možnosti pro vybrané modely kompaktních pásových a smykem řízených nakladačů. Kompaktní nakladače Bobcat se vyrábějí také v USA a v Česku, kde bude produkce pokračovat i po otevření mexického závodu. Nová továrna v Mexiku má podpořit dlouhodobé plány na zvýšení výroby, aby společnost uspokojila poptávku zákazníků.
Bobcat je předním globálním výrobcem kompaktní techniky včetně nakladačů, bagrů, teleskopických manipulátorů, manipulační techniky a dalších zařízení. Hlavní sídlo pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) má v Dobříši na Příbramsku. Tamní areál pro více než 1600 zaměstnanců zahrnuje kromě centrály EMEA inovační centrum, školicí a testovací zařízení a výrobní závod s kapacitou 30.000 strojů ročně, které se vyvážejí do celého světa. Značka Bobcat je součástí skupiny Doosan Bobcat a je členem skupiny Doosan.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Otcové jsou pro děti stejně důležití jako matky, sluší se jim poděkovat
•Kempy na Příbramsku zvyšovaly ceny minimálně. Některé jsou plně obsazené, jinde místo ještě seženete
•Denní stacionář a kavárna Charity Příbram mají novou adresu
Další články
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší
Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů …
AKTUÁLNĚ
SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb
Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní …
VOLBY 2026
ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku …
ZAJÍMAVOSTI
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady
Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes …
AKTUÁLNĚ




