2. 4. svátek má Erika




Výrobce prkének UBRD získal ocenění International Design Award

14. ledna 2022   (15:03)
Výrobce prkének UBRD získal ocenění International Design Award
foto: Jitka Vrbová / se souhlasem

Nejde o první ocenění, které firma z Volenic na Příbramsku získala.


Mladá česká firma UBRD, která vyrábí dřevěná prkénka na krájení a další výrobky do kuchyně, získala ocenění International Design Award. Porotu americké soutěže zaujala dřevěnými podtácky, jejichž vzhled je inspirován kubismem, informovala dnes za firmu Jitka Vrbová.

Nejde o první ocenění, které firma z Volenic na Příbramsku získala. Cenu International Design Award dostala také loni za dřevěný otvírák na lahve a set kuchyňského prkénka ve tvaru české vlajky a stojanu na nože. Už dříve obdržela mezinárodní ceny Red Dot Design Award, iF Design Award nebo European Product Design Award. Autorem návrhů oceněných produktů je český designér Petr Novague, s nímž UBRD od začátku spolupracuje.
Dřevěné podtácky společnost vyrábí od loňského roku. Na rozdíl od klasických nepotřebují stojánek, takže z nich může uživatel na stole sestavit malé kubistické dílo.
UBRD založili před šesti lety Jiří Krůta s Vojtěchem Hrachem, na trh firmu uvedli na jaře 2019. Název odkazuje na oblast Brd, kde výrobky vznikají. Majitelé si už na začátku podnikání vybrali dřevo jako hlavní materiál pro své produkty. Loni získali nového investora. Je jím Robert Valentík, konzultant pro firemní strategie a investice, který přes 20 let působil ve firmě TON. Do UBRD by měl přinést nejen kapitál, ale i know-how pro další růst. Valentíkovy investice jsou v řádu nižších milionů korun a jsou rozděleny do několika fází podle dosaženého obratu s maximálním podílem 25 procent.
UBRD založili před šesti lety Jiří Krůta s …
foto: Jitka Vrbová / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz