Výrobce kuchyňských prkének UBRD získal ocenění iF Design Award
21. dubna 2021 (16:23)
foto: Jitka Vrbová/se souhlasem
Firmu založili Jiří Krůta a Vojtěch Hrach před pěti lety, na trh ji uvedli na jaře 2019. Název odkazuje na oblast Brd, kde výrobky vznikají.
Mladá česká firma UBRD, která vyrábí dřevěná prkénka na krájení a další výrobky do kuchyně, získala ocenění iF Design Award 2021. V soutěži uspěla s dřevěným otvírákem na láhve. ČTK o tom za firmu informovala Jitka Vrbová.
Společnost obdržela ocenění iF Design Award podruhé, v roce 2019 porota této německé soutěže ocenila set kuchyňského prkénka ve tvaru české vlajky a stojanu na nože. Letos porotu zaujal dřevěný otvírák na láhve nazvaný Votvírák, vyrobený z amerického ořechu v kombinaci s nerezovou ocelí. Pod jeho návrhem je podepsaný designér Petr Novague, s nímž firma spolupracuje od svého vzniku.
"Pokusili jsme se změnit pohled na produkt, kterému se obvykle v kuchyni tolik pozornosti nedostává. Chtěli jsme vytvořit unikátní design, ale zachovat funkčnost produktu. Jako materiál jsme zvolili dřevo, které je pro tento typ produktu neobvyklé, ale je velmi příjemné na všech produktech, kterých se člověk dotýká," uvedl Novague. Výrobky UBRD nedávno uspěly i v americké designové soutěži International Design Award.
Firmu založili Jiří Krůta a Vojtěch Hrach před pěti lety, na trh ji uvedli na jaře 2019. Název odkazuje na oblast Brd, kde výrobky vznikají. Krůta uvedl, že ho ocenění iF Design Award velmi těší, protože v této soutěži je těžké uspět. "Třeba oproti Red Dot Award je zde početnější porota a náročnější hodnotící kritéria," dodal. Cena iF Design Award se udílí od roku 1954 a podle Krůty platí ve světě za jedno z nejvýznamnějších ocenění na poli designu. Do letošního ročníku bylo přihlášeno téměř 10.000 projektů z 52 zemí. Cenu letos získalo pět českých firem.
Loni se firmě navzdory pandemii koronaviru dařilo a její obrat se oproti roku 2019 téměř zdvojnásobil. Letos UBRD spouští e-shop pro Německo a Británii a míří i na východní trhy. Aktuálně zahajuje prodej nového produktu – sady dřevěných podtácků. „V šuplíku máme mnoho dalších nápadů, které bychom rádi vyráběli, ale bohužel nám chybí kapitál, což nás brzdí v rychlém rozvoji," uvedl Krůta. Společnost proto nyní hledá investora.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE
Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami?
Americký soud se zabývá kauzou, která může mít dopad daleko za hranicemi Spojených …
Zajímavosti
Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce
Sobotní valentýnský večer 14. února ukázal, že když se lidé spojí pro dobrou věc, …
Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu
Jízdu na Příbramsku už od soboty komplikuje sněžení a námraza. Uježděný sníh a …
Doprava
Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě
HC Příbram se během posledních let vypracoval mezi nejúspěšnější centra ženského …
FOTOGALERIE




