23. 2. svátek má Svatopluk




Výrobce koupelen Ravak očekává za loňský rok tržby dvě miliardy korun

28. dubna 2021   (17:05)
Výrobce koupelen Ravak očekává za loňský rok tržby dvě miliardy korun
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Firma, zaměstnávající 900 lidí, z toho 400 v Příbrami, si letos připomíná 30 let od svého založení. Bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě.


Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak očekává za loňský rok tržby dvě miliardy korun, předloni utržil 2,1 miliardy Kč. Důvodem poklesu byly dopady pandemie koronaviru. Společnosti se přes nepříznivou celosvětovou situaci podařilo dokončit akvizici továrny na keramické zboží, která mu umožňuje zvýšit kapacitu výroby keramických výrobků ve vlastním designu, sdělila ČTK mluvčí firmy Jana Šlefrová.

"Příčinou poklesu tržeb byly a stále jsou obstrukce na stavebním trhu způsobené pandemií onemocnění covid-19. Pandemie nám ale dala podnět ke změně a posunu různých vnitrofiremních procesů směrem k digitalizaci. Vyhledávání dodavatelů, optimalizace logistiky, on-line školení, analýza konkurence nebo třeba stále větší podíl spolupráce se specialisty na volné noze – a z celého světa – to je několik z mnoha příkladů našeho nového a většinou efektivnějšího fungování," uvedla mluvčí.
I přes nepříznivou světovou situaci se loni firmě podařilo dokončit akvizici polské keramičky, která Ravaku umožňuje zvýšit kapacitu výroby keramických výrobků ve vlastním designu, na němž spolupracuje se špičkovými designéry. Společnost loni také v Příbrami uvedla do provozu novou halu na výrobu van, podle Šlefrové je tak plně připravena na oživení trhu.
Firma, zaměstnávající 900 lidí, z toho 400 v Příbrami, si letos připomíná 30 let od svého založení. Bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se hlavně na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Na sklonku loňského roku se firma stala členem nově vzniklé Asociace českého průmyslového designu, jejímž cílem je podpora českého designu v zahraničí a propagace České republiky prostřednictvím průmyslového designu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA
Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz