Výrobce koupelen Ravak očekává za loňský rok tržby 2,1 mld Kč
15. května 2022 (18:34)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Firma, zaměstnávající kolem 900 lidí, z toho zhruba 400 v Příbrami, bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě.
Příbramský výrobce koupelnového vybavení Ravak očekává za loňský rok tržby 2,1 miliardy korun, předloni utržil dvě miliardy Kč. V letošním roce firma plánuje podstatné rozšíření sortimentu vodovodních baterií, uvedla na dotaz mluvčí Ravaku Jana Šlefrová.
Přes nepříznivou světovou situaci kvůli covidu-19 se firmě podařilo předloni dokončit akvizici polské keramičky, která Ravaku umožnila zvýšit kapacitu výroby keramických výrobků ve vlastním designu. Společnost také v minulosti v Příbrami uvedla do provozu novou halu na výrobu van.
"Jedním z hlavních letošních plánů v oblasti produktů je podstatné rozšíření sortimentu našich vodovodních baterií. I přes všeobecně složitou situaci právě finalizujeme novou reklamní kampaň a těšíme se na reakce zákazníků," dodala Šlefrová.
Firma, zaměstnávající kolem 900 lidí, z toho zhruba 400 v Příbrami, bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se hlavně na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic
Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A …
ZVÍŘATA
Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu
Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online
Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na …
ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými …
AKTUÁLNĚ
Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě
V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch
Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé …
SPORT
Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním
Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají …
KRIMI
Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost
Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do …
AKTUÁLNĚ




