24. 4. svátek má Jiří




Výpadek řidičů může omezit středočeskou dopravu, prioritní jsou spoje pro školáky a ve špičkách

12. ledna 2022   (06:07)
Výpadek řidičů může omezit středočeskou dopravu, prioritní jsou spoje pro školáky a ve špičkách
foto: Středočeský kraj

Informace o omezení provozu najdou cestující na webu a sociálních sítích Pražské integrované dopravy. „V tuto chvíli jezdíme všechny spoje bez omezení. Situace se však mění ze dne na den, někdy i z hodiny na hodinu,“ uvedl na začátku týdne za dopravní společnost Arriva Transport Česká republika Jan Holub.


Středočeskou dopravu čekají možné komplikace spojené s nárůstem mutace covid-19 omikron, na případné omezení bude s platností od dnešního dne reagovat dispečink Pražské integrované dopravy (PID). Ve spolupráci s dopravci se chystá operativně zasahovat do provozu linek – jak v autobusech, tak ve vlacích. Informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na Facebooku, Instagramu a Twitteru PID, a to vždy v 19.00 v den před následujícím dnem provozu. Absolutní prioritou zůstává zachovaná školních spojů a spojů v dopravních špičkách do a ze zaměstnání.

Pondělní provoz místních linek skupiny Arriva, která zajišťuje i autobusovou dopravu na trase mezi Příbramí, Dobříší a Prahou, byl podle informací společnosti ještě v brzkých odpoledních hodinách stabilní. „V tuto chvíli jezdíme všechny spoje bez omezení. Situace se však mění ze dne na den, někdy i z hodiny na hodinu. Jaký bude další vývoj kvůli testování všech zaměstnanců, nemocnosti a karanténám, bohužel neumíme odhadnout. Jsme v pravidelném kontaktu s objednavateli a organizátory dopravy a informujeme je o vývoji situace. Pokud bude nutné kvůli nemocnosti řidičů omezovat spoje, bude to po dohodě s organizátory tak, aby se nenarušila doprava školáků,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Arriva Transport Česká republika Jan Holub.
Posíleny jsou kapacity dispečinku. Od pondělí 17. ledna má také dojít k zavedení dočasně omezeného provozu (prázdninový provoz bez omezení školních spojů). Opatření se přednostně dotkne linek s velkou hustotu spojů, a to formou prodloužení intervalu. V příštím týdnu začínají platit nová pravidla pro povinné testování zaměstnanců, bude se týkat i lidí s očkováním a po prodělané nemoci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz