6. 8. svátek má Oldřiška




Vymalováno a opraveno. Školáky přivítají po prázdninách nejen nové interiéry

30. srpna 2022   (06:17)
Vymalováno a opraveno. Školáky přivítají po prázdninách nejen nové interiéry
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Příbramské základní školní modernizují pro školní rok 2022/2023 výuku informatiky a rozšiřují nabídku jazyků.


Po prázdninovém odpočinku se ve čtvrtek 1. září školáci opět vrátí do lavic, kdy se seznámí se změnami ve výuce či novými spolužáky. Nejinak tomu bude v příbramských základních školách, které letní volno opět využily k opravám a modernizaci zázemí. Jaké novinky žáky čekají, jsme se ptali vedení základních škol v Příbrami.

V základní škole ve Školní ulici začali během prázdnin opravovat koridor mezi školou a jídelnou a střechu hlavního pavilonu. Došlo na výměnu stoupaček ve třídách čtvrtého ročníku a druhého stupně a opravy dveří a podlahy v tělocvičně. Průběžně se také obnovuje vybavení tříd.
„Standardně byly vymalovány třídy pro žáky budoucích prvních a šestých tříd. Provedli jsme zahradní práce na nádvoří školy a výměnu trnitých keřů za vhodnější vegetaci,“ doplňuje ředitelka ZŠ Školní Klára Karlíková. Vzhledem ke změně školního vzdělávacího programu, který posiluje výuku informatiky a zařazení digitálních kompetencí v rámci jednotlivých předmětů, ve Školní zařídili další učebnu informatiky včetně výpočetní techniky nebo robotických stavebnic.
Základní škola v Jiráskových sadech poskytovala až do 12. srpna zázemí pro adaptační skupiny pro děti z Ukrajiny. „To ovlivnilo i množství oprav realizovaných v průběhu prázdnin. Každopádně byla díky pomoci města rekonstruována jedna ze tříd, kde bylo nutné odstranit příčku a zabezpečit strop nosnou traverzou,“ popisuje náročný zásah, s nutností odkrýt i část střechy, ředitelka ZŠ Jiráskovy sady Šárka Jendruščáková. Novinkou pro žáky bude také workoutové hřiště, které zatím čeká na kompletaci. „Nedostatek materiálů komplikuje plány všem a všude, stejně tak u školních zakázek, jež jsou svázány s obdobím školních prázdnin,“ vysvětluje ředitelka.

Na větší investice pro ZŠ Bratří Čapků se podle její ředitelky Aleny Mašikové nenašlo v letošním roce u zřizovatele (tím je stejně jako u ostatních ZŠ město Příbram) místo. Veškeré práce, např. malování a natírání, tedy škola realizovala sama.
Nový nábytek dostaly během léta dvě třídy Waldorfské školy. „Školní družina získala převodem majetku z Mateřské školy Klubíčko dřevěné patro se skluzavkou na hraní,“ doplňuje ředitel školy Robert Žák a předesílá zásadní projekty, které město Příbram připravuje pro příští rok – komplexní opravu střech v budově v Hornické ulici a retenční nádrže na dešťovou vodu.
Kromě důkladného úklidu v celé budově se kvůli opětovnému navýšení počtu tříd zaměřili v ZŠ pod Svatou Horou na novou učebnou pro budoucí prvňáčky vybavenou tabulí, dataprojektorem, počítačem a nábytkem. Obnovu si zasloužil také školní rozhlas a nábytek ve školní jídelně – 46 nově pořízených stolů doplňuje 184 nových židlí.
Do nového školního roku škola vstupuje s redesignovým webem. „Opět jsme vydali časopis Školáček s informacemi o chodu školy na celý školní rok 2022/2023, který dostane každý žák na začátku školního roku. Zároveň byl rozeslán školním Infoservisem,“ uvádí ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún. Také zde zahajují výuku informatiky od čtvrtého do devátého ročníku podle inovovaného školního vzdělávacího programu, který koresponduje s revizí Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Jako další cizí jazyk nabídne škola od sedmého ročníku španělštinu.
„Během letních prázdnin v naší škole neprobíhaly významnější opravy či úpravy, a to proto, že se o prázdninách v loňském roce uskutečnila rozsáhlá rekonstrukce školní tělocvičny,“ informuje zástupkyně ředitelky ZŠ 28. října Hana Vandělíková o projektu, jenž škola z 92 % (přes 1,3 milionu korun) financovala z vlastních finančních prostředků. V průběhu letošního července a srpna byla vymalována část chodeb, některé stěny ve vybraných třídách a školní jídelna, kterou škola již na jaře vybavila elektrickou pánví v částce přes 200 tisíc korun pro rychlejší a snadnější přípravu velkého množství pokrmů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním … ROZHOVOR Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ
Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz