15. 7. svátek má Jindřich




Vylitá močůvka na auto, nastražené čelisťové pasti nebo otevřený poklop septiku. Veterináři se potýkají s agresí kontrolovaných osob

3. března 2020   (18:17)
Vylitá močůvka na auto, nastražené čelisťové pasti nebo otevřený poklop septiku. Veterináři se potýkají s agresí kontrolovaných osob
foto: pribram.cz, ČTK

V loňském roce vybrali veterináři na pokutách téměř osm milionů korun.


Středočeští veterináři loni ve správním řízení uložili 292 pokut za 7,6 milionu korun. Meziročně tak vybrali na pokutách zhruba o 29 procent více. Přibývá mimo jiné podnětů od lidí, kteří upozorňují na týrání zvířat, stejně jako případů, kdy je takové týrání prokázáno.

Problémem jsou zejména nevhodné chovatelské podmínky či chybějící veterinární péče o zvířata. Veterináři v některých případech spolupracují s policií, například při kauze usmrcených štěňat na Příbramsku, jejich těla byla pohozena ve křoví. Z deseti nalezených štěňat přežilo jediné. Štěně bylo předáno do rukou veterinářů. Zde, vzhledem ke svému žalostnému zdravotnímu stavu, bojovalo o život. Příběh tohoto nalezence má šťastný konec. Podařilo se ho zachránit a nyní je již v dobrých rukou.
Ve stejné době se poblíž našlo i několik mrtvých dospělých psů. Dalším z otřesných případů je uhynulý uvázaný pes u silnice u svodidel, nebo pes, kterého majitelka uvázala u frekventované cesty i se zásobou granulí."
Někdy veterináři čelí také agresivnímu jednání chovatelů, jeden například loni inspektorce vylil na automobil kyblík močůvky. Policisté asistující při některých kontrolách zase čelili nastražené čelisťové pasti nebo otevřenému poklopu septiku.

Veterinární inspektoři z odboru ochrany zdraví a pohody zvířat loni provedli 978 kontrol. Zaměřili se mimo jiné na chovy hospodářských zvířat z hlediska biologické bezpečnosti, používání veterinárních léčiv a biopreparátů a pohody zvířat.
Část veterinářů se stejně jako v předchozích letech soustředila i na potravinové provozy. Loni inspektoři v regionu provedli 6652 takových kontrol, porušení předpisů zjistili ve 235 případech. Nedostatky se týkaly skladování či provozní hygieny. Předloni uspořádali 6782 kontrol a odhalili 243 pochybení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká … NEPŘEHLÉDNĚTE Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla … POČASÍ Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně … DOPRAVA Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat … AKTUÁLNĚ Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní … AKTUALIZOVÁNO Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz