12. 7. svátek má Bořek

Výletní vlak Cyklohráček vyjede poslední březnovou sobotu

20. března 2023   (18:42)
Výletní vlak Cyklohráček vyjede poslední březnovou sobotu
foto: Pražská integrovaná doprava

Speciální souprava s vozy určenými pro hraní i jízdní kola se až do října vypraví na pravidelnou víkendovou trasu z Prahy do Slaného. Během letní sezony zaveze cestující do dalších zajímavých destinací ve Středočeském kraji.


V sobotu 25. března se po železničních kolejích v Praze a Středočeském kraji opět rozjede výletní vlak Cyklohráček. Čtyři speciálně upravené vozy s hracími koutky pro děti letos čeká jubilejní desátá sezona. Od loňska vozy prošly generální opravou, kdy došlo k modernizaci sociálních zařízení, topení či renovaci interiéru. V nové růžové je také vnitřní část vozu plného balónků, původní balónkoviště nabídne větší a bezpečnější prostor.

Cyklohráček vyjíždí na pravidelnou trasu z pražského hlavního nádraží kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích, a to až do 29. října. I letos se mohou cestující těšit na výpravy do dalších destinací ve Středočeském kraji, celkem se v období od 11. července do 24. srpna uskuteční ve spolupráci s Českými drahami čtrnáct letních jízd (vždy v úterý a ve čtvrtek). Vloni projel Cyklohráček také Příbramskem. V srpnu dorazil přes Beroun a Příbram do Rožmitálu pod Třemšínem, bonusem byla jízda navíc z Rožmitálu do Březnice a zpět.
Ve vlaku platí standardní tarify Pražské integrované dopravy (PID), Českých drah nebo systému OneTicket. Pravidelná trasa bude také kvůli plánovaným výlukám odkloněna. Přesný termín výluky organizátor včas oznámí, aktuální jízdní řád najdete na webu PID.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz