vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Vylákejte děti ven! Se sportovními trenéry to na dětských hřištích žije i v červnu

16. června 2020   (19:50)
Vylákejte děti ven! Se sportovními trenéry to na dětských hřištích žije i v červnu

Zábavné akce Na hřišti to žije! vedené sportovními kluby a dalšími organizacemi se konají již od května. Do konce června se děti stihnou protáhnout ještě dvakrát – s instruktory z TJ Baník a z příbramského plaveckého a hokejového klubu.


Myšlenka oživení plácků vznikla v minulém roce, kdy se po úpravě plácku Na Cvičně uskutečnila první akce tohoto v současnosti již seriálového projektu. „Sport chybí dětem i dospělým, proto jsme přivítali nabídku společnosti HDC Czech Republic, která na čtyři odpoledne v průběhu května a června připravila otevřené sportovně zábavné tréninky pro děti od šesti let,“ říká příbramská místostarostka Zorka Brožíková.

Během června již malí sportovci absolvovali tři tréninky. Čtvrtek 4. června patřil hokejovému centru HDC Czech Republic a hřišti na Drkolnově. Následující čtvrtek 11. června převzali štafetu po hokejistech trenéři z Bruslařského klubu Příbram a místního Sokola. Na plácku Ve Dvoře se děti naučily kotoul a jiné dovednosti. Druhou červnovou neděli se na žežickém hřišti o děti starali zástupci SK Sporting – frisbee a Sboru dobrovolných hasičů Žežice. Během šedesáti minut se děti věnují různým aktivitám, každá organizace má jiné zaměření a děti tak zábavnou formou poznají široké spektrum sportů a cvičení.
Na druhou půlku června jsou připravena setkání s TJ Baník a Plaveckým klubem Příbram spolu s HC Příbram. Baničtí přijdou již tento čtvrtek 18. června od 15.00 do 16.00 na hřiště Za ústřední správou (volejbalové kurty 28. října). Další čtvrtek 25. června se na plácku Cihelna (ulice Osvobození pod viaduktem) setkají s dětmi instruktoři plavání a hokeje. Vedle radosti z pohybu a soutěžení děti získají také malou odměnu. Organizátory zase může těšit úspěch, s jakým se jim daří vylákat děti ven od jiné pasivnější zábavy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Sport 2030

autor: Magdalena Rezková

Další články

Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR
Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz