3. 4. svátek má Richard

Výkup pozemku u plánovaného atletického stadionu zastupitelé odmítli, nabídka vlastníků je příliš vysoká

NEPŘEHLÉDNĚTE
21. března 2022   (18:42)
Výkup pozemku u plánovaného atletického stadionu zastupitelé odmítli, nabídka vlastníků je příliš vysoká
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nabízený pozemek by Příbram využít dokázala, nutný ale není.


Zastupitelé Příbrami se na svém posledním zasedání zabývali nabídkou na prodej pozemku, který přímo sousedí se zamýšleným atletickým areálem u ZŠ Školní. Majitelé si představují částku 2300 Kč za metr čtvereční. To u pozemku o velikosti 12 500 metrů čtverečních dělá sumu téměř 29 milionů korun.

Rada města totiž pracuje s posudkem znalce, který pozemek ocenil na 579 Kč za metr čtvereční. I to je podle místostarosty Martina Buršíka (dříve ANO) zhruba o 100 Kč více, než za kolik město odkoupilo pozemky pod atletickým oválem. Podle něj i dalších zastupitelů je pozemek sice využitelný, ale z pohledu plánovaného projektu není nezbytný.
Vlastníci pozemku se při nabídce ceny opírají o cenový odhad realitního poradce. Jak upozornila například zastupitelka Dagmar Říhová (Šance pro Příbram), nejedná se v tomto případě o soudního znalce, který by byl za svoji práci trestně odpovědný.
Radní Jiří Holý (ANO) dále upozornil, že podle něj je z plánu nabízeného pozemku patrné, že současní majitelé ukrojili ze svých zbývajících pozemků to, co nevyužijí a nevyužije to ani město. Podle Holého se jedná například o svahy.

Zastupitelé neodsouhlasili návrh Vladimíra Krále (Šance pro Příbram) na vyhotovení nového znaleckého posudku a odsouhlasili odkup tohoto pozemku, ale pouze za cenu dle stávajícího posudku, tedy 579 Kč za metr čtvereční. Majitelé ovšem za pozemek žádají přibližně čtyřnásobně více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz