Výhrůžný telefonát uzavřel nemocnici v Příbrami, pachatele policie zadržela
Nejčtenější
2. listopadu 2022 (11:16)
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Nemocnice byla kvůli nebezpečnému vyhrožování uzavřena a policie prováděla úkony k zajištění bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.
Příbramská nemocnice byla dnes déle než čtyři hodiny uzavřena, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Důvodem byl výhrůžný telefonát. Na recepci zavolal rozčilený muž a vyhrožoval nemocnici likvidací. Později se policii sám přihlásil a k telefonátu se přiznal. Policejní opatření tak mohla být odvolána, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zadrženým je podle ní dvaatřicetiletý muž. Co bylo motivem jeho činu, kriminalisté zjišťují.
Událost se stala před 10:00. "Neznámý muž zavolal na vrátnici, chtěl si stěžovat na fungování nemocnice a byl vulgární," uvedla mluvčí. Recepční mu podle Richterové řekla, aby svou stížnost řešil jinak. "Jemu se to nelíbilo, tak začal vyhrožovat, že bude nemocnici nějakým způsobem likvidovat, a zavěsil," dodala Richterová.
Podle mluvčího nemocnice Martina Janoty muselo být zařízení uzavřeno, dovnitř mohli jen pacienti se závažnými problémy. Evakuace ale nebyla nutná.
Policisté hlídali všechny vchody do zařízení a u vstupu kontrolovali pacienty, kteří potřebovali vyšetřit kvůli akutním potížím. Na místě byli i strážníci, záchranná služba k nemocnici vyslala zdravotnický kontejner odřadu speciálních prací.
Policisté hlídali všechny vchody do zařízení a u vstupu kontrolovali pacienty, kteří potřebovali vyšetřit kvůli akutním potížím. Na místě byli i strážníci, záchranná služba k nemocnici vyslala zdravotnický kontejner odřadu speciálních prací.
Richterová uvedla, že pachatel se později sám ozval příbramským policistům. "Doznal se, že volal do nemocnice, teď je zadržený a čeká ho výslech. Co ho k tomu vedlo, zatím nevíme," dodala mluvčí. Případ je podle ní zatím ve fázi prověřování.
Policejní opatření u nemocnice tak mohla být odpoledne odvolána. Podle Janoty se nemocnice vrátila k běžnému provozu kolem 14:20.
Policejní opatření u nemocnice tak mohla být odpoledne odvolána. Podle Janoty se nemocnice vrátila k běžnému provozu kolem 14:20.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pecenka
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Hasiči zveřejnili video, jak sací bagr odstraňuje sutiny domu, jehož část spadla v sobotu dopoledne v Příbrami
•V Příbrami pokračuje odklízení sutin domu, jehož část spadla a zranila dělníka
•Hasiči zveřejnili záběry z polorozpadlé budovy v Příbrami, kde se zřítila střecha
Další články
HC Příbram vyhrál 15 zápasů v řadě. Druhá liga má nového lídra
HC Příbram válcuje druhou ligu: 15 výher v řadě, neporazitelnost a příběh, který začal …
Středočeský kraj připravuje slučování dalších škol, na řadě je i Příbram
Středočeský kraj připravuje další slučování škol. Důvodem je především organizační …
Nominace na Cenu města je možné podávat do konce listopadu
Do konce listopadu mohou občané opět navrhovat osobnosti či kolektivy, které si …
Hlíva je královnou pozdních hub v lese, ale i v kuchyni
Ani s nástupem zimy nemusí končit vycházky do přírody za houbami. Listopad a prosinec …
FOTO
Příbram Bobcats vyhrály ženský flagový pohár!
Domácí hráčky Příbrami ovládly turnaj i přes minimální sestavu a završily tak …
Tipy na víkend: Slavnostní otevření vánočního kluziště a řada charitativních akcí naladí na blížící se advent
V pátek bude slavnostně otevřeno Vánoční kluziště, v Bohutíně zahájí v sobotu advent. …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: nejdražíší je čerpací stanice značky MOL
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Kde všude proběhne zahájení adventu? Nabízíme přehled!
Rádi byste se zúčastnili slavnostního zahájení adventu či dalších tematických akcí? V …
Největší sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi odstartovala i v Příbrami a Dobříši
Sbírka Krabice od bot letos slaví 15 let a připravuje svůj dosud největší ročník. Už …
Mazutová výtopna na Rynečku půjde zřejmě k zemi. Město hledá nové využití pozemku
Město Příbram zvažuje, co dál s areálem bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Původní …





