Vyhořelý dům v Orlově prohledává psovod, příčinu vzplanutí šetří i TÚPO
21. října 2020 (15:26)
foto: pribram.cz, HZS ČR_Tereza Fliegerová
Hasiči vydali tiskovou zprávu k rannímu požáru rodinného domu v obci Orlov na Příbramsku.
Ve středu 21. října v půl páté ráno přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru garáže v Orlově. Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku ze stanice Příbram spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Březové Hory a Bohutín. Další volající uvedl, že garáž je požárem zcela zasažená a oheň se začíná rozšiřovat také na střechu rodinného domu. Obyvatelé však stihli objekt včas opustit.
Vzhledem k tomu, že po příjezdu prvních jednotek bylo potvrzeno, že oheň už zasáhl střechu domu, byl zvýšen poplachový stupeň na druhý. K události byli povoláni další hasiči. Zároveň byla místní dobrovolná jednotka Podlesí vyzvána, aby na nádrži v obci zřídila čerpací stanoviště, odkud se bude dovážet hasební voda ke zdolání požáru.
Zasahující jednotky nechaly přivolat zdravotnickou záchrannou službu pro majitelku, která vlivem mimořádné události zkolabovala. O situaci v Orlově byl informován starosta Příbrami, protože bylo nutné zajistit pro obyvatele domu náhradní ubytování.
Jelikož celý zásah probíhal v dýchací technice, povolal velitel zásahu protiplynový automobil, který disponuje zásobou náhradních lahví se vzduchem do dýchacích přístrojů. Po sedmé hodině pak došlo ke střídání příslušníků nastupující směnou.
Ve 7:15 byl požár pod kontrolou, a proto mohla být ohlášena lokalizace. Jednotky se následně zaměřily na rozebírání konstrukcí a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. V půl deváté bylo zrušeno čerpací stanoviště a velitel zásahu začal s redukcí sil a prostředků.
Vyšetřovatel HZS Středočeského kraje požádal o spolupráci policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, současně také vyjela vyšetřovací skupina Technického ústavu požární ochrany Praha (TÚPO).
Škoda byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.
O události jsme informovali v článku V Orlově hoří dům, plameny krotí deset hasičských jednotek
(Video: pribram.cz)
O události jsme informovali v článku V Orlově hoří dům, plameny krotí deset hasičských jednotek
(Video: pribram.cz)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
HZS ČR_Tereza Fliegerová
HZS ČR_Tereza Fliegerová
autor: Jana Fedorová
Další články
Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno?
Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné …
ANKETA
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR
Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C
Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE




