30. 7. svátek má Bořivoj




Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce

12. března 2018   (10:39)
Dalších 7 fotografií v galeriiVydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce
foto: pribram.cz

V blížící se turistické sezoně se jistě mnoho návštěvníků i místních nechá zlákat k návštěvě nové naučné stezky, která je provede lesními porosty v okolí Rožmitálu pod Třemšínem


Naučná stezka provádí návštěvníky lesními porosty v blízkém okolí Rožmitálu pod Třemšínem. Jedná se v podstatě o lesní procházku, na které se dozvíte něco o přírodě, kterou procházíte. Stezka vás také dovede na místa s krásnými výhledy, samozřejmě v případě příznivého počasí.

POLOHA NAUČNÉ STEZKY
Naučnou stezku objevíte až na samém okraji Rožmitálu pod Třemšínem nebo spíše až za ním, na konci areálu bývalých kasáren. Pokud si za výchozí bod zvolíte rožmitálské infocentrum nebo blízké parkoviště na náměstí, cesta k začátku Naučné stezky je přibližně 2,9 km dlouhá. Až k výchozímu bodu stezky je ovšem možné zajet autem a v improvizovaných podmínkách zde také zaparkovat.

Na procházku doporučujeme vhodnou obuv, trasa vede po lesních cestách, pěšinkách, v lesním terénu a zvláště pak na vyhlídkách narazíte také na kamenitý podklad. Cesta je pro pěší, je jen cca 2,5 km dlouhá a je vhodná pro rodinnou procházku. Vzhledem k charakteru terénu však není vhodná pro pohyb s dětským kočárkem.
Naučná stezka provádí návštěvníky lesními …
foto: pribram.cz

TRASA NAUČNÉ STEZKY
Začátek stezky je v místě, kde místní komunikace u výjezdu z bývalých kasáren pokračuje lesní cestou do lesního porostu. Prochází lesními úseky pod vrcholem Štěrbina s nadmořskou výškou 753 m.

Na začátku naučné stezky je umístěno kryté odpočinkové sezení a informační tabule s údaji o stezce. Dále pokračujeme asi 400 m vzhůru, až na křižovatku, kde si na informační tabuli můžete prohlédnout ptáky žijící na Rožmitálsku. Pokračujeme prostřední cestou a míjíme další dvě informační tabule. U informační tabule smrku odbočíme doprava, kde nás čeká 300 m dlouhé prudší stoupání.

Po vystoupání narazíme na rozcestník. Rovně a mírně doleva pokračujeme k šestibokému altánu na Drtiči, kde je krásný výhled na Rožmitál a okolní vesnice.
Také zde jsou instalovány informační tabule a orientační mapa. U strmého kamenitého svahu je třeba dávat dobrý pozor na děti.

Po prohlídce se vrátíme zpět k rozcestníku a odbočíme doleva směrem na Bílou skálu. Na Bílé skále na nás čeká odpočinkové sezení. Prohlédnout si můžeme také informační tabule a níže pod Bílou skálou další. Pak pokračujeme lesní linkou po svahu, kde nás rozcestník navede doprava na lesní cestu. Po pravé straně míjíme vodárnu, která je jedním ze zdrojů pitné vody pro Rožmitál. Po 150 metrech dojdeme k poslední informační tabuli a vrátíme se do místa, odkud jsme vycházeli.

Kromě informačních tabulí jsou na některých místech stezky nainstalovány také ptačí budky. Pokud nebudete hluční a budete mít trochu štěstí, možná uvidíte i jejich opeřené obyvatele.
TRASA NAUČNÉ STEZKY
Začátek stezky je v …
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (1) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (2) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (3) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (4) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (5) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (6) Vydejte se krásnou přírodou po nové naučné stezce (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mip








Další články

Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz