13. 5. svátek má Servác




Výcvik pro život hasiče

28. června 2017   (13:10)
Dalších 10 fotografií v galeriiVýcvik pro život hasiče
foto: Vlček, Martin Procházka žáci třídy 4.MZ

Z výcviku vybraných žáků čtvrtého ročníku oboru vzdělání Požární ochrana


Měsíc květen byl pro deset vybraných žáků čtvrtého ročníku oboru vzdělání Požární ochrana ve znamení nejenom maturitních zkoušek, ale také závěrečné části Nástupního odborného výcviku (NOV). Výcvik se, kromě nácviku činností na vodě, uskutečnil v areálu naší školy, tj. SOŠ a SOU Dubno. Výcvik trval deset pracovních dnů, během kterých se odborníci z řad příslušníků HZS Příbram snažili předat nám co nejvíce informací a praktických dovedností. Obsah výcviku byl pestrý a velice zajímavý. Naučili jsme se například slaňovat, obsluhovat plošinu, zachraňovat tonoucího nebo také metody vyprošťování osob z vozidel při dopravní nehodě. Můžeme být rádi, že nám počasí přálo a celkově se výcvik nesl v duchu dobré nálady.
Pro úplné a správné absolvování kurzu jsme ovšem museli projít závěrečnou zkouškou. Komise byla složena z profesionálních hasičů HZS Příbram, předsedou byl zástupce Školního a výcvikového zařízení HZS ČR v Brně.
Měsíc květen byl pro deset vybraných žáků …
foto: Vlček, Martin Procházka žáci třídy 4.MZ

Zkouška se skládala dohromady ze tří úkolů, každý z nás musel složit jednu individuální a dvě skupinové zkoušky. Díky naší píli a hlavně velmi dobré přípravě od lektorů uspělo u závěrečných zkoušek devět z deseti žáků. Úspěšné absolvovaní zkoušky NOV nás již teď opravňuje k výkonu povolání hasiče.
Rádi bychom poděkoval všem, kteří se podíleli na samotném průběhu výcviku, ale i jeho dlouhých přípravách, především však vedení školy a řediteli ÚO HZS Příbram. Jsme přesvědčeni, že tento výcvik je velmi dobrým základem pro náš budoucí profesní život.

Tomáš Vlček, Martin Procházka
žáci třídy 4.MZ SOŠ a SOU Dubno
Zkouška se skládala dohromady ze tří úkolů, …
foto: Vlček, Martin Procházka žáci třídy 4.MZ

Fotogalerie

Výcvik pro život hasiče (1) Výcvik pro život hasiče (2) Výcvik pro život hasiče (3) Výcvik pro život hasiče (4) Výcvik pro život hasiče (5) Výcvik pro život hasiče (6) Výcvik pro život hasiče (7) Výcvik pro život hasiče (8) Výcvik pro život hasiče (9) Výcvik pro život hasiče (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Tomáš Vlček
Martin Procházka žáci třídy 4.MZ
autor: MP








Další články

Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz