30. 5. svátek má Ferdinand

Vstup do sezóny se příbramským cyklistům vydařil

4. dubna 2016   (15:41)
Vstup do sezóny se příbramským cyklistům vydařil
foto: CK Příbram

Příbram je v pořadí týmů na třetím místě.



Úvodní závod ČP v silniční cyklistice, který se jel v sobotu 2.4., ve Velké Bíteši, je zároveň jedinou jarní klasikou v tuzemském cyklistickém kalendáři. Hlavními favority na vítězství byli jezdci hradecké stáje Whirlpool-Author, obhajující loňské první místo v českém poháru jak v hodnocení týmů, tak v hodnocení jednotlivců. Cestu za úspěchem hradeckých se pokusily ztížit zejména týmy CK Příbram FANY Gastro a SCK Tufo Prostějov, hradeckému týmu ale hrála do karet početní přesila.
Na 168 kilometrů dlouhé trati z Velké Bíteše do Brna a zpět závodníky provázelo slunečné počasí ale také velice nepříjemný a všudypřítomný vítr.

Jak bývá na začátku sezóny zvykem, závod se rozjížděl ve vlažném tempu. Této situace ale hned v prvním okruhu využila dvojice uprchlíků, jejichž odstup se začal rychle zvyšovat. Náskok tandemu kulminoval zhruba 80 kilometrů před cílem, kdy měla tato dvojice k dobru 5 minut a 20 sekund. V tu chvíli ovšem přišel očekávaný tah dvanácti jezdců Whirlpoolu. Ti začali zvyšovat tempo v hlavní skupině, kde se pohybovali i příbramští jezdci, a během 40 kilometrů se jim podařilo časový deficit zlikvidovat. Ve vysokém tempu peloton pokračoval i nadále, a tak se začal počet závodníků v hlavní skupině snižovat. Přibližně 15 kilometrů před cílem se zrodil únik trojice Bucháček, Kukrle (oba Whirlpool Author) a prostějovský Koudela. Na jejich nástup nedokázal nikdo z ostatních jezdců zareagovat, a tak tato trojice přijela v tomto pořadí až do cíle. Do první pětky se mezi jezdce hradecké stáje a prostějovského Koudelu vklínil ještě příbramský J. Stöhr, jeho bratr P. Stöhr pak dokončil závod na 12. příčce. CK Příbram tento výsledek vynesl medailovou pozici v průběžném pořadí týmové soutěže ČP v silniční cyklistice.

Český pohár pokračuje za 14 dní v Kyjově, kde budou příbramští cyklisté opět patřit mezi favority na medailové umístění.

Výsledky:

Velká Bítěš - Brno - Velká Bítěš (168 km):

1. Bucháček 4:11:21, 2. Kukrle (oba Whirlpool Author), 3. Koudela (SKC Tufo Prostějov) oba stejný čas, 4. Kaňkovský (Whirlpool Author), 5. J. Stöhr (CK Příbram FANY Gastro), 6. Bláha (Dukla Praha), 7. Hampl, 8. Zahálka (oba SKC Tufo Prostějov), 9. Hunal (Whirlpool Author), 10. Otruba (Mapei Meridao Kaňkovský), 11. Lehký (Klein Constantia), 12. P. Stöhr (CK Příbram FANY Gastro) všichni +22.

Pořadí týmů:
1.WHIRPOL-Author 422
1,TUFO PROSTĚJOV 411
3. CK Příbram FANY GASTRO 361
4.LAWI 328
5.FAVORIT 324
6.SPARTA 315

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: CK Příbram
autor: red








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz