29. 8. svátek má Evelína

Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku

18. listopadu 2018   (12:16)
Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku

Málokdo nahlásí nález vší ve vlasech svého dítěte, i díky tomu se tito cizopasníci vracejí jako bumerang.




Mnoho rodičů se ostýchá nahlásit škole či školce nález vší ve vlasech svých ratolestí. Bohužel se těmhle cizopasníkům díky tomu výborně daří. Navíc vši získaly odolnost na některé dříve účinné hubící látky.

Hostitelem krev sajících breberek se stávají zejména mladší děti. Zbavit se vší, není nejlevnější záležitostí. Šampon vyjde v průměru na 250 – 500 korun, za osm až deset dní se doporučuje ještě jedna aplikace. Vzhledem k tomu, že obvykle nevíte, odkud si dítě vši přineslo a napadení hrozí znovu, vyplatí se zakoupit ještě preventivní sprej cca za 200 korun. Pokud se nakazí i další členové rodiny, pak vešky trochu provětrají měsíční rozpočet.

Vši mohou postihnout každého. Pozorujete-li u svého dítěte časté drbání, neváhejte s kontrolou. Pokud ve vlasech malé živočichy naleznete, čeká vás běh na dlouhou trať. Varování ostatním rodičům formou oznámení nálezu třídní učitelce, může být výchozím bodem ze začarovaného kruhu.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový … AKTUÁLNĚ Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz