vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Všechny koupaliště v Příbrami a okolí jsou vhodné ke koupání

20. června 2014   (13:10)
Všechny koupaliště v Příbrami a okolí jsou vhodné ke koupání

Kvalita vody je ideální, to se ale o počasí říct úplně nedá.Voda ve středočeských přírodních koupalištích je bez závad. V provozu už jsou téměř všechna ze čtyřicítky míst sledovaných hygieniky. Mírně zhoršená kvalita vody, avšak bez zdravotních rizik, je v Písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a na koupališti Hradištko I na Kolínsku, kde byl zjištěn masivní výskyt zelených řas. V ostatních přírodních nádržích jsou podmínky pro koupání ideální. ČTK to dnes řekl Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

Orlík bez problémů, Novák i Jince také

Voda vhodná ke koupání je na všech sledovaných koupalištích na Příbramsku, například v Březnici, Jincích nebo Novém Rybníku. "Naprosto v pořádku je voda v nádržích Slapy, Orlík i dalších koupalištích na Praze-východ a Praze-západ," uvedl Mandík. I když počasí bylo extrémně teplé, což může podpořit vznik sinic a řas, následné chladné dny napomohly tomu, aby se kvalita vody nezhoršila. "Vynikající je i průhlednost: v Orlíku je vidět do hloubky tří metrů, na Slapech do jednoho metru," dodal hygienik.

V pořádku jsou také koupaliště v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, jezero Ostrá na Nymbursku nebo koupaliště Vyžlovka v okrese Praha-východ. Provoz ještě nezahájila tři koupaliště na Berounsku - Chrustenice, Popovice a Svatá. Na Berounsku už se dá koupat na koupališti Zdice, které po modernizaci není čistě přírodním koupalištěm a voda zde prochází čištěním filtrací.

Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to na těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Na ostatních vodních plochách kvalitu vody nikdo nemonitoruje a koupání je na vlastní nebezpečí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: sbe kš

Další články

V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí Roboti míří do škol Roboti míří do škol Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami PR Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. 25. září 2020   (12:03) V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra pro následnou péči V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra pro následnou péči Zhruba v polovině příštího roku by zde mělo být k dispozici 20 lůžek. 25. září 2020   (11:52) Provoz na dálnici D4 u Obořiště omezila nehoda tří vozidel Provoz na dálnici D4 u Obořiště omezila nehoda tří vozidel V Příbrami to žilo i přes nepřízeň doby. Nejbližší akce již tuto sobotu a další nás čekají V Příbrami to žilo i přes nepřízeň doby. Nejbližší akce již tuto sobotu a další nás čekají V Knihovně Jana Drdy už Informační centrum nenajdete V Knihovně Jana Drdy už Informační centrum nenajdete Infocentrum knihovny již nefunguje a mnozí lidé nevědí, kde najít potřebné informace ohledně poskytovaných služeb. 25. září 2020   (08:40)
Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši Hudební přehlídku, věnovanou rožmitálskému učiteli a především skladateli, zahajuje koncert v pondělí 28. září v Podbrdském muzeu. 25. září 2020   (06:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz