26. 4. svátek má Oto

Všechny koupaliště v Příbrami a okolí jsou vhodné ke koupání

20. června 2014   (13:10)
Všechny koupaliště v Příbrami a okolí jsou vhodné ke koupání

Kvalita vody je ideální, to se ale o počasí říct úplně nedá.


Voda ve středočeských přírodních koupalištích je bez závad. V provozu už jsou téměř všechna ze čtyřicítky míst sledovaných hygieniky. Mírně zhoršená kvalita vody, avšak bez zdravotních rizik, je v Písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a na koupališti Hradištko I na Kolínsku, kde byl zjištěn masivní výskyt zelených řas. V ostatních přírodních nádržích jsou podmínky pro koupání ideální. ČTK to dnes řekl Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

Orlík bez problémů, Novák i Jince také

Voda vhodná ke koupání je na všech sledovaných koupalištích na Příbramsku, například v Březnici, Jincích nebo Novém Rybníku. "Naprosto v pořádku je voda v nádržích Slapy, Orlík i dalších koupalištích na Praze-východ a Praze-západ," uvedl Mandík. I když počasí bylo extrémně teplé, což může podpořit vznik sinic a řas, následné chladné dny napomohly tomu, aby se kvalita vody nezhoršila. "Vynikající je i průhlednost: v Orlíku je vidět do hloubky tří metrů, na Slapech do jednoho metru," dodal hygienik.

V pořádku jsou také koupaliště v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, jezero Ostrá na Nymbursku nebo koupaliště Vyžlovka v okrese Praha-východ. Provoz ještě nezahájila tři koupaliště na Berounsku - Chrustenice, Popovice a Svatá. Na Berounsku už se dá koupat na koupališti Zdice, které po modernizaci není čistě přírodním koupalištěm a voda zde prochází čištěním filtrací.

Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to na těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Na ostatních vodních plochách kvalitu vody nikdo nemonitoruje a koupání je na vlastní nebezpečí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: sbe kšDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz