18. 4. svátek má Valérie

VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

10. listopadu 2018   (11:43)
VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

Od včerejška zapouští kořeny další lípa republiky.


V pátek byla už od rána na chodbách VOŠ a SOŠ Březnice cítit zvláštní atmosféra. Aby také ne. Žáky totiž čekalo něco výjimečného. V deset hodin dopoledne bylo již nádvoří plné studentů i zaměstnanců. Paní ředitelka přivítala všechny přítomné a krátce připomněla důvod setkání. Pak už se slova ujaly žákyně 3. ročníku. Z jejich úst zazněla gratulace určená republice k jejím stým narozeninám, jejímž autorem byl žák školy Tadeáš Smola. Následovalo připomenutí událostí roku 1918 i vysvětlení toho, proč je naším národním stromem právě lípa. Děvčata v závěru proslovu informovala, že vysazování lípy má na zdejší škole tradici. Jedna totiž zdobí nádvoří už od října roku 1968. A jak se mohou všichni na pamětní desce stojící u lípy dočíst, jedná se o lípu svobody. K tomuto jedinečnému okamžiku patřila neodmyslitelně i státní hymna. Šumění mezi přihlížejícími utichlo a všichni se zaposlouchali do hudby písně, která se nikdy neomrzí. A poté, hurá k lípě. Přítomní si předávali lopatu jako štafetový kolík a každý přisypal k nově vysazenému stromu trochu zeminy. Tak ať se ti tu hezky roste, lípo. A snad se za dalších padesát let rozroste „lipová rodina“ o další přírůstek.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jaroslava Viktorová
VOŠ a SOŠ Březnice foto: VOŠ a SOŠ Březnice

autor: jkDalší články

Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25) Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Usnesením krajského státního zástupce bylo v dané věci zastaveno trestní stíhání 17. dubna 2019   (15:17) Na Novák opět přiletí čarodějnice Na Novák opět přiletí čarodějnice Jednou z oblíbených akcí v areálu Nového rybníka jsou právě Čarodějnice. Ty letos přiletí ve čtvrtek 25. dubna. 17. dubna 2019   (13:24) Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Parkování zdarma platí pouze na parkovišti nemocnice před pavilonem I. 17. dubna 2019   (12:12) Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Během velikonočních svátků bude Policie ve zvýšené pohotovosti. 17. dubna 2019   (10:10) V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení Začátek prohlídky je v prodejně svatohorského muzea. 17. dubna 2019   (08:13)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz