25. 8. svátek má Radim

VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

10. listopadu 2018   (11:43)
VOŠ a SOŠ Březnice pokračují v tradici

Od včerejška zapouští kořeny další lípa republiky.


V pátek byla už od rána na chodbách VOŠ a SOŠ Březnice cítit zvláštní atmosféra. Aby také ne. Žáky totiž čekalo něco výjimečného. V deset hodin dopoledne bylo již nádvoří plné studentů i zaměstnanců. Paní ředitelka přivítala všechny přítomné a krátce připomněla důvod setkání. Pak už se slova ujaly žákyně 3. ročníku. Z jejich úst zazněla gratulace určená republice k jejím stým narozeninám, jejímž autorem byl žák školy Tadeáš Smola. Následovalo připomenutí událostí roku 1918 i vysvětlení toho, proč je naším národním stromem právě lípa. Děvčata v závěru proslovu informovala, že vysazování lípy má na zdejší škole tradici. Jedna totiž zdobí nádvoří už od října roku 1968. A jak se mohou všichni na pamětní desce stojící u lípy dočíst, jedná se o lípu svobody. K tomuto jedinečnému okamžiku patřila neodmyslitelně i státní hymna. Šumění mezi přihlížejícími utichlo a všichni se zaposlouchali do hudby písně, která se nikdy neomrzí. A poté, hurá k lípě. Přítomní si předávali lopatu jako štafetový kolík a každý přisypal k nově vysazenému stromu trochu zeminy. Tak ať se ti tu hezky roste, lípo. A snad se za dalších padesát let rozroste „lipová rodina“ o další přírůstek.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jaroslava Viktorová
VOŠ a SOŠ Březnice foto: VOŠ a SOŠ Březnice

autor: jkDalší články

Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech 1.FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0) V sobotu 24. srpna přivítala v 7. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu Jablonec. 25. srpna 2019   (06:55) Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz