23. 4. svátek má Vojtěch




Volit je možné i v případě karantény nebo izolace

24. září 2020   (12:20)
Volit je možné i v případě karantény nebo izolace
foto: ehlová, DiS.

Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním covid-19.


V termínu konání voleb budou otevřeny všechny volební místnosti. Občanům, kteří jsou covid pozitivní, bude umožněno hlasovat i dne 30. září 2020 v čase od 7 do 15 hodin u volebního stanoviště drive-in na parkovišti u Oblastní nemocnice Příbram (areál II v Podbrdské ulici), kde budou moci odvolit přímo z automobilu. V případě 2. kola voleb do Senátu bude toto volební stanoviště k dispozici 7. října od 7 do 15 hodin.

„Toto volební místo zřizuje Středočeský kraj ve spolupráci s Armádou ČR, kterým jsme vyšli maximálně vstříc a pomohli s organizací a logistikou. Vhodnost vybrané lokality jsme si ověřili již v jarních měsících, kdy právě na tomto místě fungovalo mobilní odběrové místo,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
Se zřízením volebního místa drive-in souvisí dopravní omezení, kdy ve dnech 29. a 30. září, v případě druhého kola voleb do Senátu pak 6. a 7. října nebude možné využívat výše zmíněné parkoviště.
„Závěrem si dovolím apelovat na občany, aby nepodléhali strachu nebo i pohodlnosti a k volbám dorazili. Krajské volby a jejich výsledek do značné míry ovlivní směřování našeho kraje na další roky. Ne jinak je tomu i u voleb senátních,“ dodal starosta Konvalinka.

foto: ehlová, DiS.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS.
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz