17. 6. svátek má Adolf

Volejbalisté podlehli Liberci i počtvrté a sezóna pro ně končí

23. března 2016   (15:50)
Volejbalisté podlehli Liberci i počtvrté a sezóna pro ně končí
foto: pribram.cz

Liberec je jedním z favoritů na zisk titulu.



Ve čtvrtém vzájemném zápase prvního kola play off UNIQA Extraligy proti sobě nastoupily týmy VK Euro Sitex Příbram a VK Dukla Liberec. Po třech zápasech vedl sérii Liberec poměrem 3:0 a útočil tak na postup mezi nejlepší čtyři bez ztráty kytičky. Domácí Příbram tak musela bezpodmínečně zvítězit, jinak by to pro „Kocoury“ znamenalo konec účinkování v letošní sezóně. Do utkání vstoupili lépe hosté z Dukly, kteří rychle vedli 2:0 na sety. Přestože pak ještě Příbram utkání zdramatizovala, na vítězství nedosáhla a v letošním ročníku UNIQA extraligy končí. Naopak Dukla Liberec postupuje do semifinále.

V prvním setu začali hosté z Dukly o třídu lépe. Postupně se hra srovnala na obou stranách, ale hosté pak znovu odskočili. Od druhé poloviny setu však domácí nepředvedli téměř nic, nedařilo se jim vůbec na příjmu, z toho pramenila špatná nahrávka a slabý útok. Liberečtí celý set dominovali a první set tak skončil rozdílem devíti bodů.

I ve druhém setu začali výrazně lépe hosté. Domácím se příliš nedařilo na útoku a dělali jednu nevynucenou chybu za druhou. Rychlá změna univerzála Příbrami moc nepomohla, na hřiště přišel Ondra Lopata, ale hosté udržovali náskok čtyř až pěti bodů. Ani v tomto setu se toho mnoho nezměnilo, příbramští stále nenacházeli recept, Dukla sice maličko polevila, ale nepřipustila žádné drama, tentokrát skončil set rozdílem sedmi bodů.

Třetí set začal oproti prvním dvěma setům o hodně více vyrovnaně, chyby se dostavily u Dukly a Příbram šla poprvé v zápase do vedení. Trenér Nekola vyčerpal oba timy, ale ani to Příbram nezabrzdilo a bojovným výkonem, především na útoku dokázala Příbram hosty přehrávat. Zlepšila se také obrana nad sítí, domácí zaznamenali několik úspěšných bloků, především blokař Lucas Van Berkel. Nakonec Dukla ještě pár bodíků stáhla, ale ve třetí sadě byla o něco lepší Příbram, která snížila vývoj utkání na 1:2 na sety.

Ve čtvrtém setu začali tentokrát o hodně lépe domácí a šli do jasného vedení se solidním náskokem 6 bodů. Dukla v tu chvíli procházela určitou herní krizí, hosté tak museli prostřídat, nejdříve na postu univerzála a následně i na postu nahrávače, což nebývá u Dukly úplně zvykem. Domácí následně ale polevili, nechali si dát zbytečnou červenou kartu, která psychicky pomohla soupeři. V tu chvíli ještě byla nahoře Příbram, ale její náskok se výrazně ztenčil. Před koncovkou přišly zbytečné chyby domácích, ale především se ukázala profesionalita Dukly Liberec, která jednoznačně zvládla koncovku lépe a ukončila tak sérii poměrem 4:0 na zápasy. Vítěz z minulého ročníku UNIQA extraligy tak podle očekávání postupuje dále mezi čtyři nejlepší týmy, v Příbrami letošní účinkování končí, lze však říci, že ve všech čtyřech zápasech byla Příbram Liberci důstojným soupeřem.

VK Euro Sitex Příbram – VK Dukla Liberec. 1:3 (16:25, 18:25, 25:21, 23:25)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: cvf
autor: Štěpán Chvosta








Další články

Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz