Volební speciál II: S kriminalitou zatočíme
12. září 2014 (06:34)
Ještě před několika lety se město Příbram pohybovalo na nelichotivých příčkách v žebříčcích kriminality. I když se situace zlepšila, situace stále není dokonalá. Jak by kriminalitu řešili lídři jednotlivých politických stran?
Aktuální otázka: Jakým způsobem byste řešili kriminalitu ve městě?
Podle našeho názoru je největším problémem drobná kriminalita a přestupky. Prosadíme užší spolupráci mezi městskou a státní policií, rádi bychom také posílili hlídky z řad Romů.Dalším problémem souvisejícím s kriminalitou jsou herny a potažmo gamblerství. My jsme spíše pro zrušení těchto zařízení, které nepřímo kriminalitu ovlivňují, ale rádi bychom znali názor občanů a proto využijeme institut místního referenda, zdali jenom omezit, či zrušit hazard. Prosadíme také schválení městské vyhlášky o zákazu pití alkoholu na veřejných prostranstvích a zákaz podomního prodeje.
Martin Bartoš, Otevřená radnice
Je třeba zefektivnit součinnost Městské policie Příbram a Policie ČR pro zvýšení bezpečnosti občanů. Dohled nad problematickými místy se musí zvýšit. Kamerový systém se musí zmodernizovat, je nutno více používat mobilní kamery. To vše přispěje nejen k poklesu kriminality a prevenci při odhalování trestné činnosti, ale i k pocitu bezpečí občanů.
Jiří Schmidt, Změna pro Příbram
Je třeba prohlubovat opatření, která již fungují, tzn. rozvíjet činnost městské policie a dále rozšiřovat kamerový systém. Dále je třeba rozvíjet součinnost se státní policií. Hlavní však je se zaměřit na prevenci, zejména u dětí – dát co největšímu počtu dětí a mladých lidí možnost kvalitního využití volného času. Sice to není levné, ale prevence je vždycky levnější než represe, do které musíme počítat i náklady na odstraňování škod.
Jiřina Humlová, KSČM
Ve spolupráci s orgány státní správy i neziskovými organizacemi se chceme dále zaměřovat na prevenci kriminality zejména ve vztahu k mládeži. Je důležité začít s prevencí u mladých lidí. Máme s tímto způsobem kontaktní práce zkušenost z několika projektů a chceme je zúročit, protože Příbram, její prostředí a lidi známe. Posílíme také kamerový systém a počet strážníků v ulicích včetně společných hlídek s policií.
V době, kdy jsem byl poprvé zvolen starostou města Příbrami, jsem boj s vysokou kriminalitou vyhlásil jako jednu ze svých hlavních priorit. Tehdy byla Příbram na špičce žebříčku kriminality v České republice. Město nemělo ani žádný plán prevence kriminality Od té doby se změnilo mnohé. Kriminalita v Příbrami klesla na přijatelnější úroveň. Myslím si, že na rozdíl od jiných za mne v o boji s kriminalitou nemluví jen slova, ale především činy.
Ani s tímto zlepšením bych se ale do budoucna nespokojil. Město se musí i nadále zaměřit na zvýšení bezpečnosti ve městě – a to jak na prevenci, tak i represi. Zejména nás nyní trápí drobná majetková kriminalita a působení některých soukromých ubytoven v Příbrami.“
Josef Řihák, ČSSD
Stavební uzávěrou na zastavení vzniku nových problémových ubytoven, důsledným monitoringem kriminality v blízkosti heren, zvýšením počtu strážníků v ulicích, zejména při nočních službách, rozšířením kamerového systému do problémových částí města. Samostatnou kapitolou bude prevence a zvláštní akcent na ni.
Vladimír Král, Šance pro Příbram
Kriminalita je úzce spojená s problémem nezaměstnanosti a řešení spolu neodvratně souvisí. Dalším řešením je nepodceňování velmi rizikových faktorů kriminality, jako je hazard, nárůst užívání nelegálních psychoaktivních látek zejména u školní a dospívající mládeže. V neposlední řadě je nutné zastavit nárůst počtu soukromých ubytoven a také se zamyslet nad transparentním přerozdělováním dotací na mládežnický sport a kulturu.
Petr Vácha, TOP 09
KDU- ČSL zlepší bezpečnost ve městě zrušením heren a videoloterijních terminálů. Příbram se obejde bez jejich nečistých peněz. Tento krok výrazně omezí majetkovou kriminalitu a vandalství.
Josef Vacek, KDU-ČSL
Kriminalita jde ruku v ruce s nezaměstnaností. Je nemyslitelné slibovat další snižování kriminality ve městě se vzrůstající nezaměstnaností. Je třeba odstranit příčinu.
Jindřich Vařeka, ANO
Kriminalitu ve městě řešíme již velmi dlouho. Je radostné, že se Příbram z posledního místa dostala k průměrným městům obdobné velikosti. Město přispívá k boji proti kriminalitě prevencí a pomocí vlastní městské policie a takto to bude i v budoucnosti.
Ivan Šedivý, ODS
Respresivní opatření, jako například přibývání kamer, problém neřeší, pouze jeho důsledky. Možná snad by mohlo být více strážníků ve městě - především v noci.
Myslíme si, že by se mělo v Příbrami v budoucnu více dbát na prevenci. Měla by se více podporovat zájmová sdružení, nízkoprahová zařízení (jako např. Bedna) a další, které nabízejí pro mladé lidi jak využití volného času, tak i vzdělání. S kriminalitou souvisí samozřejmě i nezaměstnanost, což je kapitola sama pro sebe. Tam vidíme potenciál ke zlepšení využitím turismu a také lepší a kvalitnější dopravní obsluhy za prací do Prahy a dalších měst.
Václav Pecha, Česká pirátská strana
Respresivní opatření, jako například přibývání kamer, problém neřeší, pouze jeho důsledky. Možná snad by mohlo být více strážníků ve městě - především v noci.
Myslíme si, že by se mělo v Příbrami v budoucnu více dbát na prevenci. Měla by se více podporovat zájmová sdružení, nízkoprahová zařízení (jako např. Bedna) a další, které nabízejí pro mladé lidi jak využití volného času, tak i vzdělání. S kriminalitou souvisí samozřejmě i nezaměstnanost, což je kapitola sama pro sebe. Tam vidíme potenciál ke zlepšení využitím turismu a také lepší a kvalitnější dopravní obsluhy za prací do Prahy a dalších měst.
Václav Pecha, Česká pirátská strana
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz
Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen …
Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu?
Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE





