22. 2. svátek má Petr
Volební speciál I: Jaké má Příbram problémy a jaké je jejich řešení?

9. září 2014   (06:38)
Volební speciál I: Jaké má Příbram problémy a jaké je jejich řešení?

Oslovili jsme všech 12 stran, které letos kandidují v komunálních volbách. Odpověď zaslalo 8 z nich.Přinášíme první díl našeho volebního speciálu. Lídrů politických stran jsme se zeptali celkem na osm témat, které se týkají města Příbram a jejího fungování. V každém z dílů vám přineseme pohledy jednotlivých politických hnutí na dané téma. 

Aktuální otázka: Jaké vnímáte největší problémy Příbramska a jak je chcete řešit?

Velkým problémem je doprava a sociální demokracie si to plně uvědomuje. Prioritou je jihovýchodní obchvat města. Chceme přimět ŘSD a Ministerstvo dopravy, aby jednání a příprava realizace projektu postupovaly rychleji. 

Důležitým faktem z mého úhlu pohledu je to, že Příbram vnímám velmi pozitivně a je mi zde dobře. Je mým domovem, kde rád žiji, mám tady svoji rodinu, své sousedy, přátele a spoluobčany.

Pokud se vrátíme zpět k problémům, tak tím dalším je také nezaměstnanost. Ta ovšem trápí mnoho měst a možnosti nápravy jsou pro vedení města omezené. Budeme ale hledat řešení i ve spolupráci s Úřadem práce a dalšími institucemi. Jedním z největších problémů je nedostatek dobře placených pracovních míst. Máme smůlu, že u nás nemáme žádného „tahouna“ okresu, jakým je například automobilka Škoda v Mladé Boleslavi. Lidé tam nejen najdou práci, ale také mají dobré platy, mohou utratit víc peněz v obchodech a obecně tak škodovka přispívá k prosperitě celého regionu. Některé velké firmy na Příbramsku, byť se tváří, že jsou úspěšné ve světě, platí obvykle svým lidem co nejméně. Mohou si to dovolit, protože je u nás málo pracovních míst.

Josef Řihák, ČSSD

Málo pracovních příležitostí pramenící z absence významných průmyslových objektů. Špatná dopravní infrastruktura, chybí kvalitní  silniční napojení ve směru na Plzeň,  na Písek i na Beroun, což odrazuje všechny větší potenciální investory. Řešení: Zlepšení  dopravního spojení, získání významných investorů. Toto je ovšem dlouhodobá záležitost. Relativně rychle však lze výrazně podpořit rozvoj turistického ruchu. Tím se rozumí výrazné zlepšení podmínek  pro návštěvníky  Příbrami a marketingové zviditelnění celého regionu. Příbram má přece díky dvěma národním kulturním památkám ( Svaté Hoře a Hornickému muzeu na Březových Horách), blízkosti Dvořákovy Vysoké a blízkosti postupně se otevírajících turisticky atraktivních Brd obrovský a dosud bohužel málo využitý potenciál. 
Jiří Schmidt, Změna pro Příbram

Největším problémem je nezaměstnanost – okres Příbram má nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji (8,6%) a samotné město Příbram vyšší než okresní průměr (10,5%), a to i přesto, že více než 3 tisíce občanů dojíždí za prací do Prahy. Stručně se opatření ke snižování nezaměstnanosti říci nedají, proto se jimi zabývám v otázce, která je na nezaměstnanost výslovně zaměřena.
Jako druhý největší problém vnímáme řešení dopravy ve městě a parkování. Dopravou se opět zabývám ve speciální otázce. Parkování se musí řešit podle jednotlivých oblastí ve větší spolupráci s občany, např. se společenstvími vlastníků jednotek, bytovými družstvy apod., protože podmínky se liší nejen podle místních částí, ale mnohdy i v sousedních ulicích.

Jiřina Humlová, KSČM

Město Příbram a jeho zastupitelstvo nedokázalo ve své činnosti stanovit rovnoprávné a vyrovnané partnerství ve vztahu koalice a opozice. Většina válcovala menšinu, to chceme změnit. Pokud změníme styl práce zastupitelstva, můžeme změnit i Příbram. 
Josef Vacek, KDU-ČSL

Za největší problém Příbramska jednoznačně považuji vysokou míru nezaměstnanosti. Příbram je na tom nejhůře v rámci okresu i kraje. Nejbližší podobně veliké město s tak vysokou mírou nezaměstnanosti najdeme až v severních Čechách. Napsal jsem na toto téma tři dlouhé články a není lehké vměstnat je do několika vět. Připomenu alespoň splnění jedné základní podmínky. Změna klimatu na radnici, která zaujala nepochopitelně nepřátelský a přezíravý postoj k zadavatelům práce. Neprůhledné prostředí, kde jedna kauza stíhá druhou, možné investory vysloveně odpuzuje. 
Jindřich Vařeka, ANO

Největší problém v Příbrami je radniční koalice ČSSD a ODS s tichou podporou komunistů. Není již delší dobu akceschopná řešit ožehavé problémy obyvatel města, jako je vysoká nezaměstnanost, nepořádek v Příbrami, zanedbané areály, jako je Nový rybník, okolí Junior klubu a podobně. A co je důležité, že nedokáže, a myslím, že ani nechce vtáhnout veřejnost do ovlivňování dění ve městě. Řešením je vyhrát volby a ukončit toto smutné přežívání. 
Vladimír Král, Šance pro Příbram

a) největším a nejdiskutovanějším problémem Příbramska je nezaměstnanost a s ní, zcela logicky, spojená kriminalita. Řešení nezaměstnanosti spočívá v hledání nových pracovních míst a investorů. To se neobejde bez úzké spolupráce s Úřadem práce, Hospodářskou komorou a CzechInvestem. Nová radnice musí přestat „házet klacky pod nohy“ místním podnikatelům. Naopak se musí vydat cestou jejich podpory, zlepšením podmínek pro podnikání, rozvojem a budováním infrastruktury. Nutná je komunikace s hlavními zaměstnavateli v regionu. Pracovní místa nevytvoříme tím, že budeme čekat, až si nás investoři najdou, ale musíme být aktivní.

b) dalším neřešeným problémem je personální korupce, kumulování funkcí a s tím související nekompetentní rozhodování ze strany vedení města. Řešením je nedosazovat na klíčové a odborné pozice nejvyšších městských úředníků a do vedení městských organizací nevzdělané a nekompetentní příbuzné a přátele. Zabránit nesmyslnému a nekonstruktivnímu kumulování funkcí.

Petr Vácha, TOP 09

Největší problém Příbrami je doprava jak v klidu, tak v pohybu. Neřešení jihovýchodního obchvatu od státu přináší velké problémy  jak v současnosti, tak v budoucnosti. Parkování sice řešíme, ale zatím není dostatečné. Je to o koncepci a politické dohodě. 
Ivan Šedivý, ODS

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJ

Další články

Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami 22. února 2020   (12:31) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Výstraha platí od nedělních 16:00 do pondělních 08:00. 22. února 2020   (09:33) Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Uvažovalo se o propojení Hornického muzea s památníkem Vojna. Nepodařilo se však najít způsob, jak vláček dostat mimo městský provoz 22. února 2020   (07:20) Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Na Nováku v létě vyroste ledový bar a zahrají Roxette a Nightwish Revival 21. února 2020   (18:41) Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána V domě, kde je současná mateřská škola umístěna, žil nějakou dobu akademický sochař Karel Dvořák a jeho žena, významná herečka Leopolda Dostálová 21. února 2020   (16:03) Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Doprava Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví v úterý 25. února spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové Sedlčany a Příbram. 21. února 2020   (11:38) Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Na nové fasádě se již podepsali sprejeři. 21. února 2020   (08:48) Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Rally
Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Tento týden navštíví město grafička Veronika Rút Nováková, která od vizuálního smogu úspěšně osvobodila Brno 20. února 2020   (18:22) ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí Vedení školy rozhodlo navýšit tělesnou výchovu pro první stupeň na 3 hodiny týdně. 20. února 2020   (15:52) Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Osvětleno bude pět příbramských přechodů. Zhotovení veřejného osvětlení vyjde řádově na jeden až dva miliony korun 20. února 2020   (14:09) „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy Podmínky chovu slepic jsou otřesné. ANO však úplný zákaz klecových chovů v Česku nepodpořilo 20. února 2020   (12:16) Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce ROZHOVOR Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Fast food Příbramská teplárna zlevňuje teplo	pro domácnosti o 13% Příbramská teplárna zlevňuje teplo pro domácnosti o 13% Nově se pro odběratele ze sekundárního rozvodu sníží cena na 580,00 Kč/GJ (bez DPH), a to od 1.1.2020, tedy zpětně. 19. února 2020   (18:22) Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Výstraha vstoupí v platnost ve středu úderem 21. hodiny a skončí ve čtvrtek v 9 hodin. 19. února 2020   (16:41) Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Kapacita parkovacího domu má být kolem 180 míst 19. února 2020   (14:10) Policie pátrá po zloději, který okradl seniora Policie pátrá po zloději, který okradl seniora S neuvěřitelnou a nepochopitelnou drzostí okradl osmaosmdesátiletého muže, ke kterému se pod záminkou schůzky s jeho vnukem vetřel do bytu. 19. února 2020   (12:02) Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem ROZHOVOR V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie AKTUALIZOVÁNO Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Příbramští hasiči vyhráli krajský přebor ve florbalu. 18. února 2020   (20:49) V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného Doprava Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Exploze zasáhla především obličej, došlo k popáleninám druhého stupně. 18. února 2020   (14:19) Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami ROZHOVOR Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Červený kontejner v Novém Kníně je několikrát do roka vypáčen a vykraden. Mnohdy však zloději v jeho útrobách narazí na nežádoucí „zboží“ 18. února 2020   (09:19) Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Zajímavosti Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým příbramským radním se dnes stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního za ODS Svatopluka Chrastinu, který rezignoval kvůli zdravotním potížím. 17. února 2020   (21:17) Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Stavba začne v březnu a dotkne se celého prostranství mezi křížovými domy a přilehlými provozovnami. Po dobu realizace díla bude pohyb osob v místě stavby velmi omezen 17. února 2020   (20:01) ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání O nejdůležitějších bodech jednání vás budeme informovat. 17. února 2020   (15:56) Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Dosáhne 3860 korun měsíčně, existenční minimum pak 2490 korun měsíčně. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen. 17. února 2020   (13:31) V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Doprava Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Během minulého týdne řešili policisté na Příbramsku zloděje v obchodním centru, vykradený karavan, ale i mikrospánek řidiče. 17. února 2020   (08:55) Nepřehlédněte Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Organizátorům festivalu chybí finance na honoráře umělců. S výzvou "Nechte Rybu vyplout" prosí širokou veřejnost o finanční pomoc 17. února 2020   (06:05) Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v neděli odpoledne do Nečína. 16. února 2020   (17:35) Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní V rámci projektu EDISON dorazilo do Příbrami osm zahraničních stážistů. Studentům Gymnázia pod Svatou Horou přiblíží místa, kde žijí 16. února 2020   (16:43) Petrovice mají zálusk na vodu z jižních Čech Petrovice mají zálusk na vodu z jižních Čech Obce na Petrovicku zvažují napojení na dálkový přivaděč vody až z jihočeského Římova. Hydrogeologický průzkum oblasti totiž ukázal, že je nepravděpodobné, že by se v regionu našel nový zdroj pitné vody 16. února 2020   (12:49) Dvořák: Na finančním výboru se nehádáme, nýbrž diskutujeme Dvořák: Na finančním výboru se nehádáme, nýbrž diskutujeme Václav Dvořák reaguje na články ohledně odstoupení Marty Frýbertové z finančního výboru. 16. února 2020   (10:04) Začíná období masopustu, těšte se na spoustu jídla, pití i originální masky Začíná období masopustu, těšte se na spoustu jídla, pití i originální masky Masopust

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz